Audi A3 MPV – minivan V3 dostává reálnější podobu

Ingolstadt o chystaném přírůstku v portfoliu prozatím příliš nemluví, pokud ale koncept MPV v příštím roce skutečně představí, mohl by vypadat nějak takhle.

Spekulativní zvěsti o nové modelové řadě Audi zakládající si především na praktičnosti rozhodně nejsou nové, v éteru poletují už několik let, jen nedávno však dostaly reálnější základ. Před pár týdny jsme zveřejnili informaci o připravovaném MPV se čtyřmi kruhy na přídi, jehož vývoj nepřímo potvrdil šéf výzkumného a vývojového oddělení Wolfgang Dürheimer v rozhovoru pro britský Autoexpress.

Jak jste asi poznali podle podpisu na úvodní fotografii, zvýšený výskyt zpráv zaznamenal také náš oblíbený grafik Theo Chin, který nemá ke konkrétním skutkům daleko, a tak vám můžeme díky jeho iniciativě a schopnostem představit možnou podobu zmiňovaného vozu.

Audi A3 fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Audi A3 fotogalerie

Theo celkem logicky předpokládal, že návrháři Audi nebudou nad designem vozu příliš hloubat a přeberou tvary současných modelů, především pak styl řady A3 Sportback. I to zapadá do předpokládaného kontextu. Nové MPV, které by se mohlo podle informátorů jmenovat V3, má být postaveno na prodloužené platformě MQB a využívat kromě celé plejády motorů TFSITDI také pohon všech kol Quattro, zde se systémem Haldex.Přesto si však nemyslíme, že by měl výsledek vypadat přesně jako počítačový render. Proslýchá se, že Audi bude chtít vozu vštěpit sportovnější charakter a i když bude minivan schopen nabídnout místo pěti až sedmi pasažérů, má být spíše analogií Fordu S-Max než více „dodávkovitého“ Galaxy.

Na skutečnou budoucnost „hromadné“ dopravy Audi bychom dlouho čekat neměli. Ingolstadt má údajně představit A3 MPV anebo V3, chcete-li, představit v podobě konceptu už v příštím roce. Pak se uvidí, jak blízký, respektive vzdálený byl tento odhad.

11.6.2013 11:32| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist