Aston Martin V12 Zagato přidal závod navíc

Změna v rušném rozvrhu Astonu je dobrou záminkou ke shlédnutí posledních fotek a rekapitulací šancí V12 Zagato v nadcházející čtyřiadvacetihodinovce.

Vítěz letošní soutěže krásy ve Villa d’Este absolvoval první závod na Nordschleife před čtrnácti dny. Podle plánu měl pokračovat za dva týdny slavnou čtyřiadvacetihodinovkou, ale Aston Martin našel odhodlání a prostředky na neplánovanou účast v závodě o tomto víkendu. Nasadil tentokrát dva stroje V12 Zagato místo jednoho a na rozdíl od posledního pokusu také dojel do cíle (s oběma). Závod byl ukončen o pár minut dřív kvůli dešti, ale auta kroužila většinu z plánovaných čtyř hodin.

Aston Martin V12 Zagato je zatím nový stroj, přestože s prověřenou technikou, a tak nikdo nečekal zázraky. Lepší z vozů skončil na 15. místě, druhý byl 39. To není v poli 160 vozů špatný výsledek. Jediný přímý soupeř Astonu ve třídě SP8, tým Gazoo se dvěma Lexusy LFA, obsadil jedním z aut celkové páté místo a ujel za tří a půl hodiny 24 kol, o jedno víc než první z Astonů (druhý byl ještě o kolo zpět, ale zbylému LFA ujel o pět kol). Před V12 Zagato skončil například také slabší tovární Volkswagen Scirocco (na což je však Aston zvyklý, Scirocco startující ve tříde SP3T bylo rychlé i v předchozích sezónách).Pro britskou automobilku byl čtyřhodinový závod příležitostí nasbírat další data před čtyřiadvacetihodinovkou, která startuje 25. června. Předvídat výsledky dlouhých podniků je vždy těžké, nicméně Aston Martin Vantage, na jehož základech V12 Zagato stojí, má za sebou několik velkých úspěchů mezi produkčními auty. Kromě řady vítězství osmiválcových strojů vyhral už i třídu SP8, a to s modelem V12 Vantage.

S trochou štěstí má Aston Martin na první desítku, zatím se ale tak daleko nikdy neodstal. Celkové vítězství by mohlo Britům spadnout do klína jedině náhodou – problémy by musela mít vachna cupová Porsche, tovární Audi a řada dalších rychlých strojů – nicméně ve druhé desítce už Aston jezdil a odtud je mezi nejlepších deset jen krok. Vážný útok na první pozici nečekejte letos ani v příštích letech, Aston Martin zůstává při zemi a jede se na Nürburgring především bavit, učit a dělat reklamu svým produkčním strojům.

autoweb.cz

14.6.2011 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist