ASI Tetsu GTR podruhé

Maximálně perverzní tuning pro nebohý Bentley Continental GT.

Před pár měsíci jsme tu měli počin od japonského tunera ASI se stejným označením Tetsu GTR. Tehdy jsme nevěřícně hleděli na to, co všechno lze udělat jinak velmi pohlednému a decentnímu aristokratickému kupé, kterým Bentley Continental GT bez pochyby je.

Dostali jsme od vás vynadáno, že tomu nerozumíme, že to byl krásný tuning a podobně… Když se ale díváme na tuto poslední japonskou kreaci, nemůžeme se ubránit slzám. Proti tomuto byl jejich první pokus o tuning jen méně povedenou decentní přestavbou.

Tentokrát však tvůrce nezůstal pouze u šňupání wasabi, nyní muselo dojít i na jeho pojídání po lžících. Má to ale jednu výhodu, na první pohled už tohle „auto“ jako Bentley nevypadá. Je těžké pochopit, proč má někdo potřebu umístit místo masky chladiče garážová vrata, ale budiž. O ostatních optických „vylepšeních“ snad ani nemá cenu se zmiňovat.

Pod kapotou, pokud se tomu tak dá ještě říkat, pracuje původní přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec, který byl aspoň posílen na 800 koní. Když se tak někdo bude majiteli na ulici posmívat, může díky tomuto výkonu rychle zmizet z dohledu.

Není sporu o tom, že přestavba bude provedena s maximální péčí o detail a kvalitu (viz snímky interiéru), ale pro nás stále zůstane standardní sériový Bentley Continental GT mnohem pohlednějším a přitažlivějším autem.

Těžko se vysvětluje, proč nás taková přestavba nenechává chladnými, ale Bentley GT není masový produkt velkosériového výrobce. Jedná se o auto, které samo o sobě vyzařuje styl a charakter, takže podle nás není potřeba vytvářet jeho náhražky a kompletně překopávat smysl jeho existence. Je to podobné, jako byste chtěli z Karla Gotta udělat heavymetalového frontmana. Proto chápeme, když chce někdo nutně vytunit obyčejný bezduchý hatchback, kterých potkáváme na silnicích každý den stovky. Jenže ASI Tetsu GTR prostě pochopit nedokážeme.

autoweb.cz

17.10.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist