Apokalypsa začíná, Norsko v příštím roce (možná) zakáže auta se spalovacími motory!

Ne, to není fikce nemocných mozků ve stylu Šíleného Maxe, to je realita "civilizovaného" evropského státu jen den jízdy od nás.

Opravdu to není výmysl nebo aprílový žert, čerpáme z oficiálních zpráv ÚAMK. Norsko (to je ta země, kde když pohladíte či obejmete svoje dítě, jdete do vězení nebo vám ho seberou) uvažuje, respektive má v příštím roce hlasovat v zásadní otázce budoucnosti dopravy. Na jaře roku 2017 bude totiž norský parlament rozhodovat o budoucnosti spalovacích motorů v celém Norsku a možná „dá první velký impuls všem dalším zemím v Evropě.“

V Norsku je celá třetina emisí CO2 produkovaná z dopravy. Jasně, ale co to znamená? Znamená to, že vláda chce razantně snížit emise skleníkových plynů plynoucí z dopravy. Omezení je začleněno jako hlavní bod v národním dopravním plánu, který je v současné době velmi diskutovanou částí v zemi.

Schválení tohoto plánu by znamenalo absolutní zákaz nových registrací všech vozidel spalující naftu nebo benzín, ale obrátit naruby se má i další velmi specifický způsob přepravy v Norsku.

Od roku 2030 by musely všechny nové lodě a trajekty plout bez emisí vypouštěných do ovzduší. To už tady ale vlastně bylo, že?

zdroj: ÚAMK, Daily Telegraph

2.9.2016 10:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist