Antas V8 od FM Autos

„Potřebovali bychom nový vůz, darling, ale když ten poslední Bentley je tááák ordinérní...“

Mezi světovými válkami bylo v lepší společnosti zvykem nechat si karosovat auta na zakázku a málokde dosáhl průmysl individuálních staveb takového rozsahu jako v Itálii. Na zapomenutou tradici se nyní pokouší navázat málo známá firma F&M Autos se svým modelem Antas V8.

Kupovat Antas není jako kupovat Octavii. Prodejce s vámi nejdříve do detailu prodiskutuje veškeré možné detaily vnějšího i vnitřního designu a vybavení, neboť každý kus je originál stvořený k obrazu majitele. Potom dodáte „dárcovské“ auto a téměř rok se budete těšit na výsledek.

Aby vám to čekání lépe ubíhalo, čas od času vás F&M pozve k prohlídce továrny, kde můžete být svědky zrodu vaší příští chlouby nebo prostě strávit nějaký čas v Toskánsku na náklady společnosti.

Pokud jde o pohonné ústrojí, má firma pouze dvě podmínky: musí se vejít pod kapotu a roztáčet zadní kola. Jako vhodné dárce orgánů společnost uvádí Ferrari 599 GTB Fiorano, BMW M6 a Dodge Viper.

F&M Autos navazuje na meziválečnou tradici velmi důsledně: stejně jako tehdy je i dnes na zakázku vyrobený retro speciál výsadou těch nejbohatších. Základní cena činí 400 000 eur (přes 11 milionů korun), nepočítaje v to dárcovský vůz!

autoweb.cz

30.5.2007 10:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist