Americká CTS Corporation v Ostravě investuje půl miliardy korun

Nová továrna na elektronické součástky pro automobilový průmysl má zaměstnat 160 lidí a mohutně exportovat.

Americká společnost CTS Corporation vybuduje v ostravské průmyslové zóně Hrabová továrnu na elektronické součástky pro automobilový průmysl. Firma chce v Ostravě investovat téměř půl miliardy korun, vytvořit by měla více než 160 pracovních míst. Řekla to mluvčí společnosti CzechInvest Jana Víšková. Americká společnost CTS patří k předním konstruktérům a výrobcům elektronických součástek. „V ostravském závodě budeme vyrábět elektronické součástky a senzory pro automobilový průmysl,“ uvedl v tiskovém prohlášení ředitel evropského zastoupení CTS Ron Bell. Díky české investici chce firma zvýšit své výrobní kapacity a lépe zásobovat evropský trh.

Vyplňují se tak názory odborníků, že případná přítomnost automobilky Hyundai přiláká další dodavatele včetně zahraničních firem, které pomohou k oživení ekonomiky a snížení vysoké nezaměstnanosti v regionu. Hyundai zvažuje, že na severní Moravě vybuduje za 30 až 45 miliard korun svou evropskou pobočku s kapacitou kolem 300 000 vozů ročně. Své rozhodnutí má oznámit v nejbližších dnech. Podle CzechInvestu by se výroba v CTS měla rozjet už v červnu příštího roku, s plným provozem se počítá do tří let. „Drtivá většina produkce ostravské pobočky CTS bude určena na export,“ řekla projektová manažerka CzechInvestu Marcela Kolveková.

Česko je po Velké Británii teprve druhou evropskou zemí, kde firma investuje do výstavby nového závodu. CTS kromě výroby součástek rovněž poskytuje služby v oblasti elektronického průmyslu pro automobily, počítače i přenos dat. V roce 1958 zavedla jako první dálkové ovládání pro televizory. V osmdesátých letech minulého století expandovala do Mexika, Singapuru, Skotska, Hongkongu, Tchaj-wanu a Kanady.

autoweb.cz, ČTK

24.11.2005 11:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist