Na okruhovém dnu AmaterCup na polygonu Tatra Kopřivnice

Šest kilometrů asfaltu přes lesní úseky, klikaté serpentiny, rychlostní ovál... Po pár měsících jsme se vrátili do Kopřivnice na jedinečný testovací polygon.

Do areálu kopřivnické automobilky Tatra jsme zavítali díky AmaterCupu už podruhé, vloni jsme si odbyli premiéru a letos na jaře jsme se tam rádi vrátili a vy už víte, díky našemu nedávnému článku, že jsme se na místním polygonu svezli v dakarském závodním speciálu. Teď k okruhovému dni jako takovému.


Harmonogram a plán byl jednoduchý, šlo o volné jízdy a trénink, třeba i proto, že na podzim se tam AmaterCup vrátí v rámci RX Games 2015, v Kopřivnici se pojede jeden ze tří závodů této rallyově laděné série. Takže se jezdilo, jezdilo a jezdilo. Po krátké rozpravě a nutných administrativních detailech mohli jezdci vyrazit se svými auty na dráhu. Ta bylo oproti minulému podniku připravena jako rychlejší, „více na srdíčko.“ V tom smyslu, že pokud v loňském roce byla trasa přes rychlostní ovál v několika místech zpomalena retardéry, tak tentokrát se „dalo tahat“ přes tři čtvrtiny oválu a využít potenciál aut naplno.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

A i v lesní pasáži byly úseky, kde bylo zapotřebí opatrnosti, ale i odvahy. Je zapotřebí říct, že až na jednu malou kolizi (paradoxně v nejpomalejší a nejtechničtější části dráhy) se nic nestalo. A to ani poté, co se otočil směr jízdy a okruh nabral zcela nový rozměr. Jaká auta na akci byla? Lepší než jmenovat bude podívat se do galerie, ale namátkou lze odhadnout tradiční účastníky takových akcí typu japonských čtyřkolek (Subaru a Mitsubishi), německé produkce (Audi RS4 a celá škála BMW) a další a další… Jezdilo se opravdu celý den a kdo nechtěl jezdit, mohl vyzkoušet závody ve virtuální realitě nebo si užívat na přilehlých plochách neřidičských kratochvílí, třeba pálení barevných pneumatik.

foto: Martin Kusyn a Michal Holiš

28.3.2015 11:50| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist