Alkohol a auta nejsou vhodným spojením. Až na výjimky typu Jaguar-Kleiner.

K pití za volantem, tedy ke konzumaci alkoholu za volantem nebo před jízdou provokovat nechceme, ovšem zmínit zajímavé spojení unikátního auta a jedinečného destilátu musíme.

Kleiner je malá rodinná destilerie se sídlem v Žešově nedaleko Prostějova, která vyrábí limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, a popravdě, jakkoli občas holdujeme alkoholu, nikdy jsme o ní neslyšeli.

Až teď, v souvislosti se skutečností, že firma připravila ve spolupráci s jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších českých sklářských výtvarníků a designérů Rony Pleslem exkluzivní ručně foukanou láhev unikátní 33 let staré pálenky meruňkovice. To pořád ještě nedává podnět k tomu, abychom se záležitosti věnovali na Autowebu, ovšem jen do chvíle, než zazní, že láhev vznikla jako pozornost u příležitosti slavnostního předání jediné repliky vozu Jaguar F-Type Project 7 majiteli v ČR.

Unikátní láhev svým brusem odkazuje na polstrování sedaček automobilu a tvarem připomíná plechovku od motorového oleje. Pro připomenutí – britská automobilka projektem Jaguar Project 7 (tedy limitovanou edici svých vozů ze sedmdesátých let), odkazuje k sedmi vítězstvím v závodě Le Mans v letech 1951 – 1990. Přičemž bylo vyrobeno pouze 250 ks vozů pro celý svět a jeden automobil putoval na začátku dubna 2016 k majiteli do Olomouce. A právě na slavnostní předávání byla oslovena i rodinná destilerie Kleiner, aby pro takovou událost dodala svou exkluzivní láhev pálenky.

3.5.2016 10:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist