AAA Auto plánuje vstup na burzu

Největší prodejce ojetin široko daleko by mohl za své akcie získat více než miliardu; peníze použije k expanzi na Východ.

Největší středoevropský prodejce ojetých aut AAA Auto Group plánuje vstup na pražskou burzu 24. září a na burzu v Budapešti o dva dny později. Firma očekává hrubý výnos z nabídnutých akcií až 44 milionů eur, tedy více než 1,2 miliardy korun. Minimální čistý výnos by měl přesáhnout miliardu korun.

Společnost dosud jako jediný vlastník ovládá její zakladatel a generální ředitel Anthony Denny. Po úpisu akcií by měl jeho podíl klesnout až na 71,9 procenta.

Maximální cena za jednu akcii byla stanovena na 2,25 eura, tedy přibližně 62,36 Kč. Akcie budou nabízeny formou veřejné nabídky v České republice a v Maďarsku drobným investorům a formou mezinárodního neveřejného umístění vybraným institucionálním investorům v některých dalších zemích. Upisovací období emise začne 10. září a skončí 21. září.

„Vstupem na burzu získá naše skupina potřebný kapitál pro podnikání a rozvoj nových obchodních příležitostí jak na našich stávajících trzích v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Polsku, tak při plánované expanzi na jih i východ Evropy,“ uvedl Denny.

Hlavním manažerem emise je společnost Patria Finance. Dalšími manažery jsou KBC Securities N.V. se sídlem v Bruselu a KBC Securities Hungarian Branch Office se sídlem v Budapešti. „Veřejná nabídka akcií společnosti AAA Auto Group je přelomovou transakcí pro středně velké české společnosti, která potvrzuje možnost a vhodnost získání vlastního kapitálu pro takové společnosti na kapitálových trzích,“ uvedl výkonný ředitel Patria Finance Tomáš Klápště.

AAA Auto vznikla v roce 1992 a ze svého původního sídla v ČR expandovala postupně na Slovensko, do Rumunska, Maďarska a Polska. V těchto pěti zemích má nyní 38 poboček. V blízké době skupina plánuje rozšiřování svých aktivit na Balkáně a v zemích bývalého Sovětského svazu. V roce 2006 prodala skupina AAA AUTO podle konsolidovaných výsledků 61 939 ojetých a nových automobilů a vykázala tržby téměř deset miliard korun a hrubý zisk 1,8 miliardy korun. Počet zaměstnanců skupiny se nyní pohybuje kolem 3400 lidí. Na českém trhu ojetých vozů má firma podíl kolem 23 procent a 16 procent na Slovensku.

autoweb.cz, ČTK

30.8.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist