8 Tipů na co si dát pozor při výběru autoškoly!

Výběr vhodné autoškoly není snadný proces. Probrat se množstvím webových stránek, na kterých zpravidla nenajdeme ani základní informace, stojí mnoho energie. Nervů. A času. Nakonec v tom máme ještě větší zmatek než na začátku. Existuje ale možnost, jak těmto komplikacím předcházet. Z pohodlí vašeho domova můžete na jednom místě porovnat přednosti autoškol.

Tím místem je nový on-line katalog autoškol Autostudy.cz, kde můžete vyhledat autoškoly z nejbližšího okolí. Můžete zde položit otázku přímo lektorovi, seznámit se s názory absolventů ve formě referencí, porovnávat jednotlivé autoškoly mezi sebou podle ceny, prohlížet obrázky vozových parků a získat ty nejdůležitější informace bez zbytečné námahy. Představujeme Vám ty nejdůležitější body, kterým věnovat pozornost při výběru autoškoly.

1) Moderní vozový park

Žádný student nechce jezdit ve staré “Feldě”, která už má za sebou tísice studentů. Takže se skutečně vyplatí podívat se na reálné fotky aut, ve kterých se budete učit řídit, nebo se alespoň zeptat instruktorů v autoškole.

2) Reference žáků

Další výhodou katalogu autoškol Prahy a celé ČR je možnost přečíst si reference žáků. U každé autoškoly v profilu naleznete hodnocení žáků, kteří už “to” mají za sebou a nebudete potom překvapeni co vás čeká, až přijdete do autoškoly.

3) Další detaily

Před tím než zaplatíte kurz, je důležité si zjistit jak dlouho bude kurz skutečně trvat a co všechno je vlastně v ceně zahrnuto. Dostanete učebnici? Budete muset zaplatit za zkoušky, nebo je to již v ceně? Má autoškola moderní učební trenažér? Dá se platit na splátky? Kolik budou stát další kondiční jízdy? Pracuje autoškola o víkendu? To a mnohem víc najdete v katalogu autoškol Autostudy.cz.

4) Nejen okresky

Důležité je také vědět, kde budou probíhat jízdy, zda budete mít možnost si vyzkoušet jízdu po dálnici a ochutnat jaké to je řídit v centru města. Tato zkušenost Vám rozhodně pomůže pro úspěšné složení závěrečných zkoušek, jelikož nevíte co si zrovna na Vás pan Komisař může vymyslet.

5) Příjemné prostředí

Podstatné je také dopředu vědět, jak vypadá učebna autoškoly. Občas autoškoly šetří na tom, že výuka teorie se provádí formou individuálních konzultací. Což bývá častou pouze samostudium. Co si budeme povídat, doma se toho moc nenaučíte, zvláště v letních měsících kdy je venku nádherně.

6) Autoškola na splátky

To je zajímavá možnost pro studenty, kteří odmaturovali a chtějí si zaplatit autoškolu postupně. Většina autoškol poskytuje tuto službu bez navýšení původní ceny. Důležité je dát si pozor na platby v hotovosti: pokud nebudete peníze zasílat bankovním převodem, vždy vyžadujte potvrzení!

7) Instruktoři

Pro co nejlepší osvojení si řidičských dovedností je dobré, aby si žák s instruktorem rozuměl. Individuální přístup je dnes již standardem mezi autoškolami. Minimálně v propagačních materiálech. Je velice důležité, aby se instruktor dovedl přizpůsobit potřebám žáka. Nikdo se nemůže divit, že v průběhu studia může mít instruktor tendenci zvýšit svůj hlas. Proto doporučujeme pro ty, kteří by ocenili shovívavější učitele, aby zvolili autoškoly, kde je možnost učit se řídit s ženou instruktorkou, nebo volili autoškolu s opravdu individuálním přístupem.

8) Autoškola v cizím jazyce

Občas na silnicích můžeme potkat řidiče-cizince, kteří mají zmatek v silničních předpisech. Nezřídka se stává, že je to důsledkem ne úplně dobré komunikace již v průběhu výuky mezi instruktorem (autoškolou) a cizincem. Někdy může nastat dokonce i taková situace, že autoškola přijme cizince a přitom v autoškole nikdo cizím jazykem plynně nehovoří. A přitom by stačilo jen tak málo, vybrat autoškolu, kde se cizím jazykem skutečně domluvíte a všemu bez rozdílu porozumíte.

Doufáme, že Vám naše tipy pro výběr té správné autoškoly pomohou. Kdykoli Vám při výběru pomůže i katalog autoškol Autostudy.cz

31.5.2016 7:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist