42. Mogul Šumava Rallye Klatovy – 2. etapa live

RZ 19: Pech si vyjel další vítězství

Podle posledních informací z jednotlivých úseků je na většině míst teplota mírně pod bodem mrazu a neposolené úseky mohou být místy namrzlé. Sníh zatím letošní závod nepoznamenal. S největší pravděpodobností nebudou potřeba pneumatiky s hroty. Předpověď počasí na dnešní den hlásí proměnlivou oblačnost, místy přeháňky, od poloh nad 500 m sněhové. Nejvyšší teploty 2 až 6°C, v 1000 m na horách kolem -1°C. Čerstvý severozápadní vítr 5 až 10 m/s v nárazech a na horách 15 až 20 m/s, bude k večeru slábnout. RZ 8 Zálesí – Hoslovice, délka 14.84 km
Hned druhý den ráno se nevyvaroval chyby Roman Kresta a z ambic na umístění na bedně nezůstalo vůbec nic. Roman havaroval a již nepokračuje v závodě. Situaci komentoval: „Zvolili jsme příliš rychlou jízdu, na blátě nám to uklouzlo vyjeli jsme mimo trať. Už se bohužel nedalo pokračovat…“ Na prvním dnešním testu vyhrál Václav Pech a suverénním výkonem nadělil posádce Štěpánek – Omelka dvacet vteřin. Průběžné pořadí stále ovládá již jmenovaný Václav Pech před Gassnerem a to o necelou minutu. Pomyslnou „bednu“ uzavírá Václav Arazim. RZ 9 Nuzín – Čkyně, délka 10.55 km
Na druhé dnešní a celkově deváté „erzetě“ si vedl nejlépe Jan Štěpánek a vozem Subaru Impreza STi, který si i nadále drží celkové páté místo. Václav Pech zajel „až“ pátý čas, ale na jeho náskoku to nic nezměnilo a stále vede o 59 sekund. Jedinou změnou v první desítce je posun Lukáše Veselého na osmé místo před Josefa Petáka. RZ 10 Spůle – Račov, délka 8.36 km
Desátá rychlostní zkouška vyšla nejlépe německé dvojici Gassner – Thannhäuser, když těsně porazila Václava Arazima. Na průběžném pořadí se i nadále nic nemění a dvojice Pech – Uhel si i nadále drží první místo s náskokem necelé minuty na Gassnera. Po desáté RZ odstupuje Miroslav Fišer a Lukáš Pondělíček. RZ 11 Trpín – Lažiště, délka 8.58 km
Jedenáctá „erzeta“ byl poznamenána nehodou Jana Štěpánka a následně přerušena. Posádka vyvázla z nehody bez zranění. Zkoušku vyhrál Václav Pech před Václavem Arazimem a Hermannem Gassnerem. Na páté místo se posunul Emil Triner a na šesté Jan Votava. RZ 12 Vlachovo Březí – Setěchovice, délka 7.02 km
Zkouška zastavena kvůli nutné zdravotní pomoci pořadateli.Dvanáctá rychlostní zkouška byla opět ve znamení Václava Pecha. Lukáš Veselý ztratil na RZ téměř dvě a půl minuty a propadl se ze sedmého místa na desáté. Po odstoupení Tarabuse a Tlusťáka vede „áčka“ suverénně Josef Peták před Lubomírem Minaříkem. RZ 13 Radhostice – Bořanovice, délka 12.40 km
Další rychlostní zkoušky přinesla změnu na pomyslné „bedně.“ Karel Trojan se posunul na třetí místo před Václava Arazima a to o jednu desetinu sekundy. Suverén druhé poloviny závodu Václav Pech i nadále navyšuje svůj náskok, který nyní činní téměř minutu a čtvrt na Hermanna Gassnera. Michael DaněkRZ 14 Zálesí – Hoslovice, délka 14.84 km
Na čtrnácté zkoušce poznamenané menším sněžením dokázal zvítězit Karej Trojan, který se tak vzdálil o více než pět sekund svému soupeři v boji o třetí místo Václavu Arazimovi, jenž byl nyní čtvrtý. Mezi nimi dojeli Hermann Gassner a Václav Pech, kteří v pohodě kontrolují své pozice v závodě.RZ 15 Nuzín – Čkyně, délka 10.55 km
Tato rychlostní zkouška pravděpodobně vyřešila otázku třetího místa. Václav Arazim měl totiž potíže s prasklým pravým předním kolem, takže ztratil přes tři minuty a klesl na šestou pozici za Emila Trinera a Jana Votavu. Jeho doposud největší soupeř Karel Trojan zvítězil ve druhé zkoušce v řadě.RZ 16 Spůle – Račov, délka 8.36 km
Podobně jako při prvním průjezdu zvítězil na této erzetě Hermann Gassner, jenž o půl minuty porazil Václava Pecha. Václav Arazim s prasklým kolem ztratil opět více než minutu, nicméně díky velikým rozestupům drží i nadále šesté místo. Po této zkoušce následuje servis, takže by se mělo Arazimovi povést navrátit vůz do původního stavu.RZ 17 Trpín – Lažiště, délka 8.58 km
Po potížích Václava Arazima se situace ve startovním poli stabilizovala a rozestupy mezi jezdci v první patnáctce jsou vždy nejméně půlminutové. Proto již jezdci neriskují a soustředí se na dojezd do cíle. Po delší době si opět připisuje dílčí vítězství Václav Pech.RZ 18 Vlachovo Březí – Setěchovice, délka 7.02 km
I osmnáctá zkouška se jela relativně v klidu a nedošlo k ničemu podstatnému. Víězství v ní získal Hermann Gassner. Druhý čas zajel Emil Triner, který v průběhu celé soutěže postupně zrychluje.RZ 19 Radhostice – Bořanovice, délka 12.40 km
Václav Pech dokázal poprvé v kariéře zvítězit v Šumavské Rallye, když druhého Hermanna Gassnera porazil o minutu a dvanáct vteřin. Karel Trojan měl v poslední rychlostní zkoušce potíže s turbem, čehož se pokusil využít Emil Triner. Ani suverénní vítězství v poslední zkoušce však Trinerovi nestačilo a musel se smířit se čtvrtým místem o deset sekund za Trojanem.