Jak začala legenda Skyline

Psal se rok 1964 a na japonském okruhu Suzuka se jel velký závod. Kromě zavedených šampionů se na start postavily i japonské rodinné sedany Skyline GT. Celým jménem Prince Motor Company Skyline sedan byl závodní vůz, který právě dostal homologaci, ale naostro ještě nikdy nezávodil. Úpravy na poslední chvíli zamenaly, že auto nebylo ideální a navíc proti němu nastoupil plnokrevný závodní speciál Porsche 904. Jeden z japonských vozů se dokázal na jediné kolo dostat před německý supersport, ale i to stačilo na vznik legendy, díky které dnes máme Nissan GT-R. 904 nakonec vyhrála, ale Skyliny obsadily druhé až šesté místo.

18.12.2012 12:00