3-tipy-na-reseni-pojistnych-udalosti-pri-spornych-ci-nejasnych-situacich-352x198.jpg

Tipy na řešení pojistných událostí při sporných či nejasných situacích

povinné ručení

Tohle jsou, podle odborníka z oboru, tři nejčastější situace, při kterých bourající řidiči nejvíce tápou. A přicházejí o peníze.

Diskuze

7 komentářů

  Dodo

  …klasika…. divočáka si nechat nemůžu… protože je myslivců….ale myslivci mě škodu nezaplatí……..

  Luky

  Takže podle pána z pojišťovny, pokud někomu odřu auto na parkovišti, stačí nechat lísteček za oknem a je vyřešeno? To nemusím volat policii, když způsobím škod na majetku třetí osoby?! (když se řidič dotyčného vozu zrovna v obchoďáku pere o mléko v akci a není na místě nehody)
  To není klasifikováno jako ujetí od nehody?!

  Lukáš

  Samozřejmě to je klasifikováno jako ujetí od nehody. Dostanete flastr od PČR a Vaše pojišťovna po Vás bude vymáhat částku uhrazenou poškozenému. Je na to celkem rozsáhlá judikatura.

  Lukáš

  Pokud někdo nepochopil, co je účelem článku, tak je to natlačit čtenáři do hlavy, že pokud chce mít klid, musí si uzavřít havarijní pojištění. Jinak je v článku řada nepřesností.
  Ad1) pokud neprokážete, že jste se díře nemohli vyhnout nebo díra byla označená, správce komunikace Vám nic neuhradí.
  Ad2) pokud řidič ujede od nehody, při které došlo ke zranění, poskytne plnění ČKP. Navíc lístek za stěračem nestačí, viník se tím vystavuje riziku postihu od PČR i vlastní pojišťovny.
  Ad3) pravda, pokud srazíte dvoké zvíře, škodu Vám většinou nikod neuhradí. Pokud však uteko z obory (díra v plotě) nebo se nejednalo o divoce žijící zvíře (pes, kůň, ovce, atd), hradí škodu vlastník zvířete/obory.

  Martin

  Není pravda:
  Ad2) pokud řidič ujede od nehody, při které došlo ke zranění, poskytne plnění ČKP.

  ČKP poskytne plnění jen na léčení. Ale ne na škodu na vozidle. Pokud tedy opravdu prokážete, že je pachatel neznámý a způsobil Vám zranění….. (a ani zraněná osoba jej nedokáže identifikovat).

  I když – neplní ČKP jen škody nepojištěných vozidel a nikoli neznámých….?

  XXX

  Zdůraznit, že i když se po nehodě domluvíte kdo je viník, vše sepíšete, tak to může být v podstatě k ničemu. Viník nehody si může po čase uvědomit že vlastně není viník, že byl po nehodě ve stresu či něco podobného a všechno může být jinak. Právník vám jistě potvrdí jakou mají doklady od pojišťovny hodnotu u případného soudu.

  Lukáš

  došlo k recyklaci článku, takže budu stručně reagovat. Ad2) ČKP ze zákona poskytne plnění i za auto a ušlý zisk, pokud škoda na nich bude vyšší než 10t Kč. Plnění poskytuje nejen za nepojištěná vozidla, ale i za „neznámá“ (škoda způsobená provozem nezjištěného vozidla).

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist