24h Nürburgringu – výsledky

Nejnáročnější vytrvalostní závod světa zná vítěze. Favorité doslova pohořeli.

Vytrvalostní závod 24h Nürburgringu 2010 je minulostí. Největším překvapením letošního roku je skutečnost, že favorité a místní borci se neprosadili tak dobře jako v minulosti.

Celkové vítězství si trochu překvapivě odvezl tým BMW Motorsport ve složení Jorg Muller, Augusto Farfus, Uwe Alzen a Pedro Lamy s BMW M3 GT2. Vítězové urazili celkem 154 kol.

Na druhém místě skončil tým Hankook Team Farnbacher ve složení Dominik Farnbacher a Allan Simonsen s Ferrari F430 GTC. Urazili taktéž 154 kol a jako jediný „poražený“ nedostal od vítězů závodu naděleno kolo.

Na třetím místě dojel tým Phoenix Racing GmbH s piloty Mark Basseng, Mike Rockenfeller, Frank Stippler a Hans-Joachim Stuck a s vozem Audi R8 LMS. Ujeli celkem 153 kol.

Loňský vítěz, tým Manthey Racing s vozem Porsche 911 GT3 R, skončil již po 47 odjetých kolech. Naše oblíbenkyně Sabina Schmitzová byla se svým týmem a vozem Porsche 911 RSR klasifikována až na 80. místě se ztrátou 32 kol, závod nedokončili pro poruchu převodovky.

Nejlepší Lexus LFA z týmu Gazoo Racing dokončil závod na místě 19. a ujel celkem 142 okruhů. Hybridní Porsche 911 GT3 R týmu Porsche Team Manthey se umístilo po poruše převodovky 17. a ujelo taktéž 142 kol.

Kompletní výsledky najdete na oficiálních stránkách závodu.