20 nezvratitelných důkazů, že stromy jsou tvrdší než auta

Teorie o tom, že jede-li auto vysokou rychlostí, při kolizi se stromem má převahu a kmínek přesekne jako japonský nůž rolku suši, je mylná. Máme řadů důkazů.

Začalo to klasickou restaurační debatou u piva na téma „co se stane, když auto jede rychle a narazí do stromu.“ V tom smyslu, že nešlo o to dokázat a přít se, jestli Fiat Panda rozběsněný na 140 km/h při čelním nárazu do stoletého dubu odjede bez ztráty šrámu na kapotě, nikdo u stolu nechtěl dokázat opak.

Ovšem ke sporu došlo ve chvíli, kdy se začalo řešit „velké auto“ versus „slabý stromek“ plus „vysoká rychlost.“ Padaly názory, že v takovém případě se autu nestane nic, protože auto slabý kmínek ve vysoké rychlosti přesekne. My jsme tedy začali pátrat a hledat a upřímně…

… neobjevili jsme jediný doklad toho, že by kdy došlo ke středu automobilu a stromu, byť velmi mladého a slabého, a auto zůstalo zcela absolutně poškození. Fotky, které jsme našly, dokladují spíše zcela opačný stav.

Jde samozřejmě jen o „důkaz od stolu“ a žádnou sofistikovanou vědu. A nikdo také nebere na zřetel další poškození auta, uvnitř, například vystřílené airbagy, anebo odraženou kapotu, pokud má pyrotechnický systém pro předcházení úrazu chodců a podobně.

27.12.2016 4:00| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist