160 km/h – proč petice?

V tuzemských poměrech není právě obvyklé, aby magazín, ať už internetový nebo tištěný, získával veřejnou podporu pro konkrétní řešení nějakého společenského tématu.

V tuzemských poměrech není právě obvyklé, aby magazín, ať už internetový nebo tištěný, získával veřejnou podporu pro konkrétní řešení nějakého společenského tématu. A už vůbec není zvykem, aby takovou iniciativu vyvíjel server, na který většinou chodíte kvůli autům. My jsme však přesvědčeni, že máme pro takový „aktivismus“ dobré důvody – a tím nemyslím jen naši notorickou zálibu ve šťouchání do kontroverzních témat. 

Petici vyzývající ke zvýšení nejvyšší povolené rychlosti najdete na adrese /petice/. Nebudu zde znovu opakovat argumenty, které se objevují přímo v textu petice, a vůbec vám nebudu mít za zlé, když nebudete s peticí souhlasit.

Zato ale úpěnlivě prosím ty čtenáře autowebu, kteří se s textem petice ztotožňují, aby překonali svoji lhostejnost či přirozený strach z veřejné proklamace svých názorů a připojili svůj podpis.

Lednová schůze Poslanecké sněmovny definitivně ukázala, že jsou-li ponecháni sami sobě, dokážou naši drazí volení zástupci naprosto rezignovat na skutečnou legislativní práci. Takový populismus, obstrukce a vyhrocené osobní konflikty, jichž jsme byli svědky, by člověk čekal spíš v reality show Big Brother než v zákonodárné instituci. Návrh na zvýšení rychlosti na dálnicích byl jen jeden z mnoha, jejichž projednání Sněmovna pro samou zaneprázdněnost svými žabomyšími spory vůbec nestihla. Vytrhněme poslance z jejich půtek a řekněme jim, jaká témata zajímají nás.

Samozřejmě je možné, že až do konce volebního období se „stošedesátka“ na pořad jednání sněmovny nedostane. V naší petici jde ale o víc než jen o to, abychom směli jezdit po dálnicích rychleji bez hrozby likvidačního postihu. Svým podpisem dáme politické reprezentaci a úřadům najevo, že nejsme spokojeni s tím, jak se řidičům v České republice žije, a jsme připraveni dát to najevo – i ve volbách. Podepišme petici a připomeňme svým voleným zástupcům, že i řidiči jsou voliči!

 

Jiří Červenka, šéfredaktor

 

P.S. Internetová petice nemá právní závaznost a její příjemci ji mohou snadno odmítnout s poukazem na možnou zfalšovatelnost. Nechápejte prosím naši petici jako právní akt, ale jako svého druhu průzkum veřejného mínění, který sice není pro politiky ani úřady závazný, ale může jim leccos napovědět.

8.2.2010 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist