10 skutečností, které byste měli vědět o palivech Shell V-Power

Věděli jste, že závodní paliva Shell V-Power pro tým F1 Scuderia Ferrari jsou složením z 99 % shodné s palivy Shell V-Power Nitro+, které tankujeme na českých čerpacích stanicích?!

Monopost formule 1 může mít na startu maximálně 100 kg paliva (cca 130–140 litrů) a je definováno, kolik paliva může maximálně téct do motoru. Vedle výkonových parametrů paliva je tak velmi důležitá i jeho účinnost.

Výkonná paliva Shell V-Power Nitro+ jsou nejvyspělejšími palivy společnosti Shell. Aktivně čistí motor, čímž pomáhají zvyšovat jeho výkon. Shell V-Power Nitro+ Racing 100 je nejvýkonnější palivo společnosti Shell. Jeho 100 oktanů dodá vašemu vozu více síly díky efektivnějšímu spalování.


Paliva Shell V-Power Nitro+ jsou vyvinuta tak, aby aktivně čistila a chránila životně důležité části motoru již od prvního natankování.

Závodní palivo Shell V-Power pro formuli 1 obsahuje až 200 různých složek (aditiv), Shell V-Power Nitro+ Diesel obsahuje antikorozní složky pro ochranu palivové soustavy před korozí.

Technologie používané v závodním palivu Shell V-Power pro formuli 1 jsou dostupné i v České republice v rámci benzínových paliv Shell V-Power Nitro+ a stooktanového Shell V-Power Nitro+ Racing.

Vztah společnosti Shell a Ferrari začal již ve 30. letech minulého století.

Benzín Shell V-Power byl uveden v roce 1998 v Hongkongu a bylo to vůbec první prémiové palivo nabízené veřejnosti. • paliva Shell V-Power Nitro+ jsou vhodná jak pro nové, tak i starší motory.

Společnost Shell je dodavatelem paliv celé řady závodních podniků jako World Endurance Championships, Ferrari Challenge, LeMans Series nebo Superstars Series.

Závodní paliva Shell V-Power pro tým formule 1 Scuderia Ferrari jsou připravována v Technologickém centru Shell v Hamburku a jejich složení je z 99 % shodné s palivy Shell V-Power Nitro+ dostupnými na českých čerpacích stanicích.

Paliva Shell V-Power Nitro+ využívají technologii snižující tření v motoru, a tím mu pomáhají získat vyšší výkon.

zdroj: Tisková zpráva Shell

16.9.2015 11:22| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist