titulka-23-352x198.jpg

Jak nenaletět v autobazaru? Dodržujte těchto deset zásad

Nákup auta

Kupujete ojetinu? Následující doporučení vám sice nedají stoprocentní jistotu, ale pokud se jimi budete řídit, můžete významně snížit riziko špatné koupě.

Diskuze

60 komentářů

  Marek

  Kupoval som 2,5 rocne auto z AAAAUTO a v 10 stranovej zmluve, priblizne v strede bolo drobnymi pismenami napisane „SOM SI VEDOMY, ZE KUPUJEM AUTO VO VELMI ZLOM TECHNICKOM STAVE“!!!

  Jarda

  já při koupi ojetiny se mrkl na webovky áček(aaaauto.cz) a tam si vklidu vybral to pravý

  Jarda

  Marku, to je blbost, mně se při smlouvě s němi nikdy nic podobného nestalo

  Honza

  Není to špatně napsáno, leč dovolím si pár poznámek. S auty neobchoduji, nejsem v tom zainteresován, jsou to postřehy ze života.

  K bodu „ptejte se“ – nikdo přiznanou bouračku kloudně neprodá. Lépe se prodává leštěnka, co nebyla za 10, 15 let odřena ani nákupním košíkem u obchodu. Jakmile poctivě přiznáte nehodu, i nevýznamnou a nosné části nenarušující, hned zájemci zájem ztrácejí či cenu sráží dolů. Kupuji-li ojeté auto, které neznám (třeba jako auto sousedovo či z firmy, kde ho sám užívám či aspoň vídám), tak pokud nejsem hňup, rovnou počítám s horší verzí, že to bourané bylo. A co si budeme, pokud se nevařily dvě půlky k sobě v půlce sloupků či jiné očividné lajdáctví (spasování plus minus autobus, netrefený lak…), pneumatiky se sjíždí rovnoměrně, není to žádná tragedie.

  Kilometry. Podobně jako u bouraček, zkuste prodávat auto s nájezdem kolem 300 tkm. Kdeže, blbečků chtějících být klamáni je moc, moc a vyžadují, aby 15 let starý Passat, Octavia či podobné, primárně jako služebák kupované vozy, měl najeto 68 tkm a byl ve stavu zánovního vozu. A z čehopak se taková vrána dělá? Z bouraček a z vyskákaných taxíků/služebáků, kde se ke kýženému stavu ubere jedna nula či nějaká ta stovka tis. O kolika autech v okolí vím, že mají km smotané, i opakovaně, a kolik dodávek má stavy přes 800 tkm i milo a čtvrt a jsou v denním provozu, škoda mluvit. Hňupíci chtějí mít nájezd nijaký… Sám jsem měl i měsíce, kdy měsíční nájezd přesáhl 6 tis km, jinak kolem 5, někdy i pod. A to mám 3.0 benzin 14 let starý, jehož stavu km před dovozem do ČR v roce 2008 se nedopátrá nikdo. A k čemu to?

  Co se smluv týče, jak nenaletět. Tím jsem asi měl začít. Bazaru se vyhnout obloukem. Jinak je jakákoliv reklamace o ničem, zejména u lumpů typu áčka apod. Desítky stran textů tak nesrozumitelných jako v podvodných spořících pojistkách, to je o ničem. Ale hlavně, šmelaři dobře vědí, že reklamovat lidi neumí či se bojí a na soudních výlohách zaplatí víc, než co případně vysoudí a to s nejistým výsledkem.

  Jestli to je a nebo není čórka, je nejlepší způsob zajet ještě s prodávajícím rovnou na STK udělat evidenčku či rovnou celou technickou. A hned víme, zač je toho loket.

  Tomáš

  u nich nehrozí, že bych mohl na něco naletět

  Tomáš

  Jardo, musím říct, že ty webovky maj ale perfektně promáklý

  Pavlik

  však přes http://www.aaaauto.cz se dá vybrat kvalitní kára, o tom žádná

  Pavlik

  neznám nikoho, kdo by u nich měl naletět podvodu, když oni a podvod nejde dohromady

  Radomír

  já mám od nich 3. ojetinu a opět kvalitní kousek

  Radomír

  co se týče webovek áček, tak taky se mi zdají promakaný a hlavně přehledný oproti jiným bazarům

  Sima

  já si svou ojetinu našla přes http://www.aaaauto.cz, mají to tam oproti jiným velice přehledný 🙂

  Aleš

  myslím, že asi do těch áček zajdu s takovou

  Michal

  Jen tak z vlastní zkušenosti z rakouských autobazarů můžu říct, že přístup většinou skvělý, a jakmile jsem se zeptal, jestli se můžu s autem projet, dali mi klíče do ruky, podepsal jsem papír o pojištění na zkušební jízdu a jezdil jsem jak dlouho se mi zachtělo, sám, klidně po celém okolí autobazaru, zajel jsem si na parking vedle a celý auto prohlídnul, vše vyzkoušel, čekal až se zahřeje a jak řadí automat atd.. Luxusní přístup 🙂

  DEBIL

  AUTO NENI MAJETEK JE TO SPOTREBNI ZBOZI

  Standa

  já jsem spokojen s áčky, tam jsem na sebemenší podvod zatím nenarazil

  Standa

  Sima: taky jsem vybíral přes http://www.aaaauto.cz, za mě lepší způsob než jen tak přijít a vybírat až na místě

  Dave

  taky mě oslovilo vybrání vozu na jejich webu a tolik ojetin jsem snad ještě nikde neviděl

  cccam subscription

  cccam subscription

  Hi Nice share. I think the most stable iptv servers are those from fishbone cloud I would like to see more posts like this Thanks

  Adam

  začínám pozorovat, že čím dál více lidí se stěhují k áčkům, copak na tom asi bude ? 😀

  Adam

  začínám pozorovat, že čím dál více lidí se začíná stěhovat k áčkům, copak na tom asi bude ? 😀

  Jan

  No s áčky už jsem měl dost špatných zkušení, tam už mi to stačilo… kamarád co s auty pracuje mi doporučil službu dovoz aut ze zahraničí a od té doby bych nevyužil pro nákup auta nic jiného.. v budoucnu bych se obrátil na tyhle kluky https://doveztodal.cz/

  Marek nový

  Já mám skvělé zkušenosti s https://www.auto-vyhybka.cz/

  Martin

  za celou tu dobu co pořizuji ojetinu u áček se mi ještě nestalo, že by mě chtěli nějak oškubat

  Mirek

  já se držím jen těch osvědčených bazarů jako jsou áčka apod., tam mi podvody nehrozí

  Mirek

  Martine, naprostý souhlas, s férovějším bazarem jsem se dosud nesetkal a to jsem jich už projel dost

  Ondra K.

  Když se auto nechá prověřit, tak s ojetým bazarovým problém nemůže být. Mám z bazáče už druhé, obě z aaa Praha.

  HusakM

  Pěkně napsáno. Je v podstatě jedno do jakého bazaru člověk jde, pokud se drží alespoň zmíněných rad. Koupit se dá dobře všude, ale taky se dá všude koupit špatně. Osobně preferuji velké bazary, kde je velký výběr a hlavně si dám na čas.

  HusakM

  Hlavně se mi líbí nehleďte na km ale na stav. To pořád hodně lidí nedělá, ale třeba bude jednou lépe:
  https://www.aaaauto.cz/cz/trestnost-pretaceni-tachometru/text.html?id=623

  Ale kdo ví… Obávám se, že auta se vesele stáčí pořád…

  Martin

  Tak mám pocit že si tady Áčka zaplatila reklamu.

  Maruška

  To jsou trochu rady jako od Haliny Pawlovské 😀 Pokud není člověk vyloženě negramot, tak by se mu mělo povést si auto koupit 😀

  Strejček

  První auto jsem pořizoval v tři áčkách, druhé v mototechně. Problém nebyl ani s jedním. Je rozdil kupovat šrot za pár tisícovek a bmw přes půl míče. Tak k těm autům je potřeba přistupovat – pokud chci to nejlevnější auto, nedivím se, že mi daj podepsat, že si jsem vědom, že má to auto ty a ty mouchy. Pokud kupuju auto, AUTO, tak chci mít já sám všechny mouchy vychytaný a smluvě podchycený, aby nebyl žádnej problém. Měl jsem oba typy aut – to nejlevnější i auto snů a nebyl problém ani s jedním.

  Strejček

  Ještě doplním – vždycky to je o přístupu KUPUJÍCÍCH. Zlobíte se snad na pekaře, že vám nechutná jeho chleba? Že křupe a nejde jíst? Zlobíte se na prodavače, když doma zjistíte, že vám cestou popraskal novej hrnek? Ne, byla to vaše chyba, že jste ho pořádně nezabezpečili, aby se to nestalo. Nadávat můžete jen sami sobě, ne autobazaru.

  Janina

  Lidi neznají svý finanční možnosti, proto přibývá tolik exekucí, a koupí něčeho, na co nám, se snadno můžou dostat do dluhový pasti. Soudnej člověk ví, co si může dovolit koupit a pozná, kdyby ho chtěl někdo oškubat…. za mě článek o ničem….

  Filip Horna

  Finančně gramotnej člověk se nenechá napálit nikde a za žádnejch okolností, říkám já

  Daniel Kováč

  Říká se, nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci. U aut to platí dvojnásob. Nicméně můžete psát co chcete, protože se stále najdou lidi, kteří nečtou a pak si stěžují. A můžeme si tady psát i o tom jak bazar vlastně nechce vydělávat 🙂 Je úplně jednou jestli AAA auto nebo nějaký jiný bazar. každý vydělat chce a čím více tím lépe.

  Daniel Kováč

  Já si třeba úvěr od AAA auto vzal. Ale bolelo to. První nástřel výše splátek a celková částka byla nehorázná. Jenže když zjistili, že umím číst, počítat a že chci číst a počítat to už pak bylo o něčem jiném. Navíc jsem si vytiskl reprezentativní příklad, který mají na stránkách https://www.aaaauto.cz/nizke-splatky/ a světe div se najednou to šlo 🙂

  Jar. Bárta

  Příspěvek pana Kováče dobře demonstruje skutečnost, že když jsou lidi hloupí, v apatyce nekoupí. Gramotnej a finančně vzdělanej člověk ví, co má chtít a hlavně očekává, co může dostat. Je proto v dnešní době NUTNÉ být předem informován o svých možnostech (finančních ale i jiných), a na základě toho se dobře rozhodnout.

  Lucky*

  jo jo jo, ale dneska je táááák jednoduchý půjčit si (a zadlužit se :D) Lidi nemají soudnost. Místo, aby si koupili slušný, pěkný, auto za 300, 350 tisíc v prověřeným autobazaru, tak ne, jim je to málo. Tak ať se nediví, že je nějakej chytrák odrbe

  Šimon Vladyka

  Nerozumím tomu, proč se lidi furt rozčilujou: jestli je lepší Alza nebo Mall, jestli jsou lepší Áčka nebo Mototechna, proč si prostě každej nejde tam, kde se mu to zdá lepší?

  Komisař Rex

  Mít tak peníze na nové auto….. 🙁

  Hübel

  Komisaři Rexi, není nutné pořizovat si přece nové auto. Bazary jsou plné aut a velká většina z nich určitě nepatří do šrotu. A za dobrý šušně hlavně.

  Tůma

  Naletět v autobazaru může jenom negramot a ignorant. Na všechno je smlouva,

  Baloun

  Ptejte se, ušpiňte se, čtěte? Co to je za rady. Rada číslo jedna a deset zároveň = jděte do autobazaru, o kterým víte, že je nejlepší. Pro mě to je Mototechna.

  Michal Troner

  Auta jsou prakticky všude stejný. Jen ve velkých bazarech jako AAA auto je jich více. Máte auta dobrá a za dobrou cenu. Máte ale taky auta špatná a neplatí, že musí být levná. Prostě je potřeba se trošku snažit. Neposlouchat pány prodejce a jít za svým. Nejvtipnější je hláška, že auto je po německém důchodci. Takové auto bývá zpravidla to nejhorší co se dá koupit.

  Michal Troner

  Zmíněná mototechna je stále AAA auto, což někomu nemusí vyhovovat. Nicméně auta zde, jsou víceméně skoro nová s nájezdem pár km. I když i taková auta mohou mít problémy, budou jich podstatně méně, než auta stará 15-20let… Samozřejmě jsou taky dražší, ale podle mě je to dobrá volba, pokud si tedy člověk nechce nebo nemůže koupit nové.

  Kuba

  u nich se už leta nějaakého podvodu vůbec nebojim, navic když jsou certifikovanym bazarem

  Kuba

  Baloun: pro mě zas jasná a spolehlivá volba je jít do áček

  Michal Kotrba

  Chodím do AAA auto, a je pravda, že pohádky jsem slyšel snad všechny. Proto když prodejce začne, okamžitě ho slušně požádám, že obrázek si o autě které jsem si sám vybral udělám sám, a ať mě nic nevykládá. Dokonce se za toto jeden urazil a dostal jsem jiného 🙂

  Michal Kotrba

  Nejhorší samozřejmě bývá předávací protokol. Bazar se tím kryje, takže vždycky napíše je auto v horším stavu než skutečně je… A garantuji Vám, že je úplně jedno kam jdete. Prostě takhle to funguje, protože případné reklamace jsou nežádoucí… Kdo ale ví jak na to, dokáže najít slušné auto i v https://www.aaaauto.cz/ a dokonce za slušnou cenu. Základem je však nikdy nechodit sám. I otrlé nátury potřebují někoho k sobě, tak aby opravdu nedošlo k žádné nebo alespoň velké chybě…

  Stašek

  u áček ze zkušenosti je prodej i nákup výhodnější oproti jiným bazarům, navíc tak veký bazar si nemůže dovolit stáčet…

  Stašek

  Michal: však proč by si na ně někdo měl stěžovat, když prakticky neexistuje jedinej oprávněnej důvod

  tankista

  Ojeté auto jsem do širší rodiny kupoval několikrát, ale nikdy z bazaru. Tam jsem nic kloudného nenašel, res. nikdy tam nebylo něco v originálním a zároveň přijatelném stavu ( a to ani v našich největších bazarech). Tedy vždy od soukromé osoby na svoji vlastní, do posledního detailu vypracovanou smlouvu. Už jen předběžný souhlas prodávajícího s podpisem mé smlouvy bylo obvykle dobré znamení (skoro všichni prodávající to většinou odmítnou). Hledat slušné auto od soukromého prodejce však není nic pro netrpělivé lidi (zdůrazňuji od soukromého, ne překupníka). Obvykle to zabere delší čas a vícero marných výjezdů (po telefonu je auto vždy bezvadné). Je to taky hodně o náhodě, jestli se podaří natrefit na něco solidního na třetí nebo až desátý pokus. Ale pokud člověk vytrvá, tak na pěkné auto přímo od majitele dříve či později narazí. Taky je třeba dodat, že pokud někdo prodává slušné vozidlo, tak si ho taky náležitě cení a tím pádem požadovaná cena převyšuje obvyklé ceny.

  Martin Zahrádka

  Pro koupi ojetého auta v autobazaru AAA auto jsem se rozhodnul, protože jsem k autu dostal pojištění od Carlife, kde podle stáří auta máte nárok na krytí různých závad.

  David

  Mě se podařilo koupit Octávii s motorem 1,9 Tdi z autobazaru AAA auto z roku 2009 za 132 tisíc korun, a to s nájezdem pouze 89 tisíc km. Nádherné auto v dobré výbavě, se servisní knihou. K autu jsem si pořídil i autopojištění Carlife, kde máte pojištěny skryté vady auto ( motor, brzdový systém, palivový systém, řízení atd…)

  Kolařík

  Mohl jsem si při zkušební jízdě jezdit jak dlouho jsem potřeboval, a dokonce mi prodavač nabídnul, abych s autem zajel do servisu, kterému věřím, a nechal si tam auto prohlédnout.

  Holan

  Mám auto, které má už najeto opravdu hodně, ca 450 tisíc kilometrů, při 220 tisících jsem ho kupoval jako ojeté auto z autobazaru AAA auto, kde jsem ho kupoval 6 let staré. Na auto nedám dopustit, tehdy se mi podařilo si vyřídit i dost výhodný úvěr přímo v autobazaru.

  Renatahanakova

  Při výběru ojetiny jsem měla k dispozici od sestry přítele, který je automechanik, a projížděl se mnou autobazary. Vybral mi auto v autobazaru AAA, kde narazil na fábii, která byla jen 7 let stará, a měla najeto 49 tisíc km. Auto ve velice dobrém stavu, a za skvělou cenu.

  kalai

  Žádný bazar nikdy neřekne, zda to bylo bourané. Zdravá skepse nikdy neuškodí, a odpovědí na ni je vzít s sebou nestranného mechanika, který udělá prohlídku toho auta. Mě se osvědčila pomoc tohoto autoservisu – https://www.euromotors.cz/

  Jakub Dobrovský

  Rovnou se přiznám, že jsem měl z koupě ojetého auta trochu strach, hlavně abych nepodepsal něco, na co bych po čase dost doplatil. Proto jsem před návštěvou bazaru obešel banky, a nechal jsem si spočítat úvěr. Když jsem si pak v aaa auto nechal vypočítat úvěr, tak jsem byl fakt překvapený, protože jsem tam dostal lepší úrok, a mnohem méně přeplatím.

  Bedřich

  Snažil jsem se za svoje peníze vybrat si ojeté auto v co nejlepším stavu, a myslím si, že s fábií za 90 tisíc korun z aaa jsem chybu neudělal, auto nám slouží denně, a jezdí za krásnou spotřebu.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist