10 novoročních předsevzetí pro řidiče na rok 2013

Ačkoli někteří z nás nemají předsevzetí v oblibě (protože si pak nemusí vyčítat, že je neplní), pojďme si dát aspoň nějaká autařská.

Začnu se učit řídit
Každý rozumný řidič s trochou sebereflexe musí ihned s čerstvým řidičákem poznat, že ho v autoškole naučili velké… nic. Takže nezbyde než vzít záležitost do vlastních rukou (přesněji řečeno do rukou odborníka) a začít se učit skutečně řídit, ne jen pouštět spojku a kroutit volantem.

Zaplatím si školu smyku
Co třeba tak, že ušetřím pár korun a pojedu na školu smyku? Ať už na Polygonu Most, se kterým spolupracujeme, nebo kdekoli jinde – možností je i u nás docela dost. A pokud na to nemáte prostředky, aspoň vyražte s kamarády na opuštěné letiště, kde neohrozíte sebe ani ostatní.

Pojedu konečně na okruh
Nabyté vědomosti uplatníte nejen na silnici, ale také na okruhu. Volných okruhových dnů u nás sice moc není, ale stačí sledovat kalendář a sem tam se objeví veřejná akce za rozumné peníze, takže se svezete ať už v Sosnové, Vysokém Mýtě nebo třeba i v Mostě a Brně. Existuje i pár klubů, které pořádají soukromé akce pro členy na okruzích a to dá řidiči skutečně hodně, i když to samozřejmě není zadarmo. Je to ale mnohem smysluplnější investice než do laminátového nárazníku a audio aparatury.Koupím si auto a ne jen dopravní prostředek
Jistě, většina z nás potřebuje především dojíždět. Ale proč i z dojíždění do práce neudělat příjemnější zážitek? Mezi nudným mainstreamem je i pár zajímavých a zábavných aut, která váš rozpočet nezruinují.

Přestanu svítit mlhovkami, když to není potřeba
Mlhová světla se tak jmenují pro to, že jsou určena do mlhy. Věděli jste třeba, že ročně mlhovkáři zaviní až 300 000 nehod?

Naučím se chápat řidiče kamionů a motorkáře
Na silnici nejsem sám, to je přeci jasné. Vedle motorkářů, kteří jezdí především pro radost, jsou tu i řidiči kamionů, kteří jezdí hlavně proto, abychom my mohli trávit celé víkendy v chrámech konzumu. No, a možná bychom mohli začít tolerovat i někeré slušnější cyklisty, kteří se třeba rozhlédnou, dají přednost a jedou u kraje.​Nebudu se bavit s policajtem
Jak nedoplatit na policejní zvůli? Je to jednoduché, s policajtem se prostě nebavte. Nejlepší ale bude, když si přečtete náš článek Jak postupovat při dopravní kontrole.

Pošlu do Autowebu recenzi vlastního auta
Chcete se s ostatními podělit o zkušenosti se svým autem? A teď nejde jen o to, jak se s ním jezdí, ale i o servisní náklady, kolik co stojí, jakou má spotřebu nebo jaké jsou jeho přednosti a nedostatky. Pošlete nám text spolu s fotkami do redakce a když to bude publikovatelné, rádi vše zveřejníme.

Pojedu na společnou vyjížďku redakce a čtenářů

Společná vyjížďka v září 2012 ukázala, že automobilismus jako koníček ještě nevyhynul. Pokud se najde dost nadšenců, možná to neskončí jen u částečně organizované společné jízdy „do nikam“, ale třeba bychom mohli do cílové destinace zařadit závodní okruh. Co říkáte?

Přestanu pořád řešit spotřebu a velikost kufru
A protože auto má sloužit také pro radost, co kdybychom přestali pořád koukat na spotřebu paliva a velikost zavazadlového prostoru? Uvidíte, že pak vám bude automobil dělat mnohem větší radost.

1.1.2013 7:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist