10 největších absurdit roku 2009

Protože žijeme v Absurdistánu, nebyla o podivné věci nouze ani letos. Ale zvláštní věci se děly i za hranicemi.

10. Šrotovné ničí vzácná auta

Nejen, že podle mnohých expertů šrotovné škodí ekonomice, ale ještě doslova likviduje vzácná a zajímavá auta. Například ve Velké Británii a v USA nechávají lidé v rámci šrotovného ničit i takové skvosty jako třeba Aston Martin DB7, Porsche 911 či DMC DeLorean. Vyměnit legendární sporťák za pár stovek dolarů a potom za nový Hyundai? Ti lidé nemají ani trochu úcty…

 

9. Policie najde jen 15 % ukradených aut

Policie svou práci dělá dobře. Najde 15 % ukradených aut… Co k tomu dodat? Až vás zastaví za to, že na rovné suché silnici pojedete 95 km/h, zeptejte se, zda už našli toho, kdo vám před rokem ukradl auto.

 

8. Porsche má problémy – převzal ho Volkswagen

Porsche nakupovalo akcie Volkswagenu jako divé. Vše se zdálo v pořádku a automobilka postupně získávala ve Volkswagenu hlavní slovo. Pak ale přišla „krize“. Porsche však nechtělo polevit a na nákup akcií VW si dále od bank půjčilo obrovské množství peněz. Najednou se ale stalo, že byla automobilka bez peněz a balancovala na hraně bankrotu. Volkswagen tedy nabídl „pomocnou ruku“ – pod podmínkou, že celé Porsche převezme. A tak se také stalo. 

 

7. Čína zakázala dovoz Renaultů – neplní bezpečnostní požadavky

Čína, komunistická země, která zavaluje svět levnými bakelitovými krámy a kašle na jakékoli mezinárodní ekologické úmluvy, zakázala dovoz Renaultů – aut, která jsou známá maximální mírou pasivní i aktivní bezpečnosti. A nebyly to právě Číňané, jejichž auta byla v nárazových testech spíše k smíchu?

 

6. Značka Povinná zimní výbava

Určitě si pamatujete, kolik humbuku se kolem značky přikazující zimní obutí dělo. Nejvtipnější ale bylo, že policisté striktně vyžadovali dodržování značky i v době, kdy nikde žádný sníh nebyl. „Je tam značka? Je! Máte zimáky? Ne! Tak plaťte!“ Když už jsou zákonodárci opravdu přesvědčeni o tom, že zimní pneumatiky spasí silnice před kolapsy, měli připravit zákon o jejich celoplošném užívání v zimním období nebo zákaz vyjíždění „na letních“, pokud nasněží.

 

5. Krize – Češi nakoupili nejvíce luxusních aut

Tomu říkáme ekonomická krize! Češi nakoupili nejvíce sportovních a exkluzivních aut v historii. Od začátku roku do konce listopadu se například na našich silnicích objevilo 186 nových Porsche (včetně Cayenne), 38 nových Ferrari (!) a 28 vozů Maserati. Také se prodalo o 557 více Mercedesů a 849 více vozů BMW proti roku 2008. Až vás budou před volbami politici strašit krizí, nevěřte jim.

 

4. Mercedes-Benz třídy S se čtyřválcem

Evropský úředník chce nulové emise CO2. Zatím to má za následek jen to, že pod kapotu klasické limuzíny se prvně dostal čtyřválec. Ale aby to nešlo tak daleko, že za chvíli všem živočichům zakážou dýchat! Nezapomínejme, že CO2 je přirozený produkt fungování všech živých organismů a ti ho celosvětově vyprodukují mnohonásobně víc než osobní auta.

 

3. Měření rychlosti v Plzni je kšeft

Proč se městským policajtům v Plzni nelíbí, že musí umísťovat před měřený úsek značku „Začátek měření“ a na konec „Konec měření“? Protože to snižuje jejich výdělek. Děláme si legraci? Ne. Nepřímo se tak vyjádřil šéf městské policie Luděk Hosman, když si posteskl, že „od té doby žádný řidič ve vyznačeném úseku nejel nedovolenou rychlostí“ a že „řidiči vyhrávají na celé čáře“. Doporučujeme sledovat reportáž ČT, na kterou vede v odkazovaném článku link. Boží mlýny naštěstí zafungovaly – ukázalo se, že Hosman patří ke studentům nechvalně proslulých plzeňských práv a svoji „diplomku“ opsal. Následně přišel jak o diplom, tak o místo…

 

2. Audi RS6 naložené po střechu hašišem

Ve Španělsku spatřili policisté podezřelé přetížené Audi RS6 Avant, které doslova drhlo zadním nárazníkem o zem. Vozidlo sledovali a to odmítlo na jejich výzvu zastavit a dále zvyšovalo rychlost. Po honičce se nakonec podařilo Audi RS6 dostihnout a k překvapení policistů bylo doslova přetížené nákladem hašiše. Řidič putuje za mříže za převoz drog a ještě dostal pokutu. Za co? Za překročení dovolené rychlosti a za překročení nejvyšší užitečné hmotnosti vozidla.

 

1. Prodloužení vyhrazených pruhů pro autobusy a zúžení magistrály

Magistrát se rozhodl, že nám to všem pěkně osladí. V zájmu „zklidnění“ dopravy se rozhodl zúžit magistrálu o jeden jízdní pruh a prodloužit vyhrazené pruhy pro autobusy, cyklisty a spřátelené taxikáře na Plzeňské. Nejlepší na tom je, že během hodiny, co na Plzeňské stojíte v zácpě, ve vyhrazeném pruhu potkáte tak maximálně jeden prázdný autobus (všichni stejně jedou tramvají, která má vedle položené koleje), jednoho taxikáře a žádného cyklistu.

 

Bonus: Zavedení 50 km/h na Jižní spojce!

Po dokončení tohoto článku se vynořila ještě jedna absurdita. Radní na pražském magistrátu odhlasovali, že se na veledůležité jižní spojce mezi nájezdem na dálnici D1 a Barrandovským mostem bude jezdit 50 km/h! Co bude příště? Zákaz vjezdu osobních aut do Prahy? 70 km/h na dálnicích? Nechme se překvapit…

autoweb.cz

31.12.2009 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist