Zemřel Richard Hamann, zakladatel tuningové firmy

Slavný závodník, konstruktér a businessman nakonec prohrál svůj boj s rakovinou. Hamann Motorsport ale pokračuje dál.

Obvykle si společnost Hamann spojujeme jen s poněkud přehnanými tuningovanými kreacemi, ale trochu se zapomíná na sportovní aktivity značky. U zrodu týmu Hamann Motorsport v roce 1986 stál Richard Hamann a rychle si získal respekt nejen od spoupeřů na závodních tratích.

Sám Richard Hamann, krom toho, že se aktivně věnoval vývoji a přípravě tuningových dílů na prémiové automobily (včetně Lamborghini nebo Ferrari), přes dvacet let závodil. Startoval ve více než 700 závodech, ve třech stovkách z nich se umístil na stupni vítězů a celkem 103 závodů vyhrál.Hamann také zvítězil třikrát s vozem BMW M1 ve speciální závodní sérii pro tyto supersporty a vyzkoušel si i speciál DTM, prototyp skupiny C nebo formuli 3. Poslední roky ale bojoval se zákeřnou nemocí, které nakonec tento čtvrtek 17. března podlehl. Bylo mu necelých 54 let.