Z Porsche 911 se stala tuctovka, byl jich vyroben už jeden milion

Autonovinky | vydáno 11. 5. 2017

Velikost textu: a a a

Omezené edice aut a unikátní kolekce se počítají obvykle na jednotky, desítky, maximálně stovky kusů. Porsche 911 dosáhlo v produkci na sedmicifernou hodnotu.

Navzdory tomu, co se o automobilce, respektive o modelu 911 traduje, tedy že jde o vozy pro vybranou společnost, úzce vymezenou nadstandardně movitými lidmi, opak je pravdou, protože čísla mluví jasně - bylo vyrobeno už na milion exemplářů modelové řady Porsche 911. S nadsázkou řečeno, protože pokud tady máme jeden milion vyrobených devětsetjedenáctek, tak je třeba jedním dechem dodat, že na to automobilka potřebovala déle než půl století.

Dr. Wolfgang Porsche, předseda dozorčí rady společnosti Porsche AG, se účastnil vývoje modelu 911 od úplného začátku: „Před 54 lety jsem směl se svým otcem podniknout první jízdy po vysokohorské silnici na Großglockner. Dodnes si za volantem modelu 911 užívám stejný pocit jako tehdy. Základní hodnoty naší značky jsou totiž i dnes díky modelu 911 stejně vizionářské jako po celou naši historii od prvního Porsche 356 z roku 1948.“

Porsche 911 bylo, e a bude neochvějným synonymem praktického sériově vyráběného sportovního automobilu pro každodenní provoz, jak potvrdí každý jeho majitel či řidič, a také stylovou ikonou s nezaměnitelnou siluetou, jak prohlásí asi každý bez ohledu, jestli někdy 911 řídil či neřídil. Dnes tedy sjel z montážní linky v Zuffenhausenu miliontý exemplář – Carrera S v individuální barvě „irská zelená“ s četným exkluzivními prvky výbavy po vzoru první generace 911 z roku 1963.

To, že jde o unikátní specifikaci je zřejmé - nešlo o žádné překvapení typu že s výrobní linky jede miliontý kus, naopak, milionté Porsche 911 zůstane majetkem společnosti Porsche AG a než bude zařazen do sbírky Muzea Porsche, podnikne cestu kolem světa, která povede mimo jiné přes skotskou vrchovinu, Nürburgring, USA nebo Čínu.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?

Říká se, že potřebujete alespoň 400 koní na to, abyste si pořádně užili Masarykův okruh v Brně, jinak je to utrpení. A co takhle mrzkých 60 koní litrového tříválce ve Škodě Citigo?

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, zaujala mě vaše odpověď na jeden z dotazů, která říká, cituji: „…podzem... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist