Týden na Autotube: Závody veteránů na krev

Týden na Autotube: Závody veteránů na krev

Autonovinky | vydáno 16. 10. 2011

Velikost textu: a a a

Mysleli jste si, že s veterány se jezdí jen pomalu a opatrně? Tak to jste nebyli v Anglii, kde si to rozdávají i mnohamilionová vzácná auta plech na plech!

VIDEO TÝDNE
Veterány závodí plech na plech

Zapomeňte na formuli 1! Stejně už se startovní pole dělí jen na Red-Bull a ukřičený zbytek. Objevili jsme epické závody veteránů, které si to rozdávají plech na plech a se kterými se skutečně musí závodníci prát jako se splašeným koněm. Sledujte titulní video a pusťte si také druhý díl - závody historických prototypů. Nebo můžete jít ještě víc do historie a podívat se na nejstarší funkční automobil na světě.

Na silnici ale jezdí i podivnosti - třeba nejrychlejší gauč na světě nebo motorizovaná kapela. Proti tomu i Seat Mii příbuzný se Škodou Citigo vypadá velmi konvenčně. Myslíte, že dostane nové BMW M3 šestiválec? Hlavně, aby měla "koule", jako tento Hot Rod z Brouka.

Co je rychlejší? Mercedes třídy C nebo Cadillac s osmiválcem? Závody je ale lepší přenést když ne na okruh, tak aspoň do obýváku. Severní smyčka Nürburgringu už asi také nebude dlouho tím vytouženým rájem.Z domova: Honza Koubek otestoval nový Citroen DS4 1.6 THP s nejsilnějším benzínovým motorem. Líbil se mu? To zjistíte, až si pustíte video.

Ze světa: Modelky se svlékají kvůli Need for Speed, motorkáři si při předvádění se vyrábějí silniční lišej, australský silniční vlak se brodí a v Indii se představila Fabia s batohem, ehm... vlastně "nová" Škoda Rapid. BMW se tento týden činí - nejprve potají vytuní slečně kupé řady 1 a potom představí zcela novou řadu 3.

Dalibor Žák

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Citroën chce s C–Elysée ovládnout Paul Ricard

Říká se, že s jídlem roste chuť, a tak je logické, že po fenomenálním úspěchu v Marakeši si na domácí půdě klade francouzský závodní tým jen ty nejvyšší cíle.

Citroën chce s C–Elysée ovládnout Paul Ricard
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, koupil jsem v autobazaru chevrolet captiva 2,4 lpg r.v.2008 najeto 1505... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

© 2013 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

TOPlist