Autoweb » Autosalony » Autosalon Ženeva 2010

Toyota FT-86 živě

Autosalon Ženeva 2010, vydáno 04. 03. 2010 v 10:16

Hybridní Auris si nechte, my chceme tuhle zadokolku!

Toyota nám v Ženevě vnucovala hybridní Auris, ale ten nás nezajímá. My chceme sporťák Toyota FT-86, který je kompaktní, lehký, jednoduchý a má pohon zadních kol.

Toyota FT-86 odkazuje na legendární Corollu AE86, kterou proslavil svými kousky Keiichi Tsuchiya. Nový sporťák je vyvíjen v kooperaci se Subaru, které rovněž připravuje vlastní verzi.

O budoucnosti tohoto projektu máme ale samé špatné zprávy. Nejen, že se moc Toyotě nechce pouštět do světa současný design, ale objevily se hlasy, které říkají, že projekt opět zmizí v šuplíku. To by ovšem byla obrovská škoda, protože Toyota potřebuje charakterní auto jako prase drbání...

Pod kapotou konceptu je plochý čtyřválec 2,0 l od Subaru s výkonem 160 koní, což by mělo na lehké a jednoduché auto stačit. Subaru pravděpodobně použije i přeplňovanou verzi tohoto motoru. Jestli se objeví Toyota FT86 v Evropě, nevíme. Původně totiž byla potvrzena pouze pro USA. No, hlavně aby se vůbec vyráběla.

autoweb.cz

Sdílej tento článek: Sdílej Toyota FT-86 živě Sdílej Toyota FT-86 živě Sdílej Toyota FT-86 živě Sdílej Toyota FT-86 živě Sdílej Toyota FT-86 živě Sdílej Toyota FT-86 živě

Komentáře ke článku

04.03 2010, 10:37, uživatel: Milan
hlasování
(7)
(7)
Mate asi ine spravy, nez Autocar, viz http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/247566/ Da sa tam preklikat i k interview s designerom (mimochodom, je to cech), ktory tvrdi, ze sa design konceptu vedeniu velmi paci a do produkcie sa dostane v podstate nezmeneny. Interier samozrejme bude civilnejsi, a ja dufam, ze nie ... (Odpovědí: 3)
04.03 2010, 15:15, uživatel: Cjuc
hlasování
(9)
(8)
Je to nádhera. (Odpovědí: 0)
04.03 2010, 18:46, uživatel: karel66
hlasování
(9)
(9)
Vřele doporučuji , a ve stejném čísle si můžete přečíst o prvních dojmech z nové 911 GT3RS :-))))) (Odpovědí: 0)
04.03 2010, 19:41, uživatel: Ondřej Smolek
hlasování
(8)
(9)
Akio Toyoda v rozhovorech slibuje nové sportovní modely, ale když dojde na věc, tak zavírá šuplíky. Jestli má Akio péro jako Toyota charisma, tak paní Toyodová musí bejt velmi tolerantní. (Odpovědí: 0)
05.03 2010, 19:02, uživatel: Jan
hlasování
(8)
(9)
uplně normalní sportak s kastli supersportu (Odpovědí: 0)
přidat komentář
komentáře

prochlapa.cz

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Podívejte se na její nahé fotky a napište, jestli byste takovou nevěstu chtěli.

delideli.cz

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

imotormag.cz

Přečtěte si nový iMotor!

Přečtěte si nový iMotor!

Test Jaguaru XF se základním dieselem a Dodge SRT Viper přijíždí s novým iMotorem

cestuj.cz

Last minute Egypt 8990 Kč

Last minute Egypt 8990 Kč

All inclusive 8-mi denní dovolená ve 4 hvězdičkovém hotelu v Marsa Alam. Od Cestuj.cz navíc zdarma parkování na letišti.

TOPlist