Francie boduje, titul Auto roku 2017 získal Peugeot 3008. Angličanům navzdory

Francie boduje, titul Auto roku 2017 získal Peugeot 3008. Angličanům navzdory

Autonovinky | vydáno 6. 3. 2017

Velikost textu: a a a

V určitých ohledech znamená vítězství premiéru, myšleno optikou kategorie, v jiných zase potvrzuje jasnou dominanci francouzské značky.

Můžete si myslet co chcete a mít názor na nejlepší auta daného roku zcela odlišný od obecného povědomí, kolektiv porotců ankety Auto roku má jasno, Peugeot patří mezi absolutní světovou špičku. Rychlým pohledem do velmi nedávné historie tady je Peugeot 308 jako vítěz ankety Car od the Year 2014, a teď tedy další prvenství.

Cenu Car of the Year uděluje porota, v níž zasedá 58 zkušených novinářů z 22 zemí. Od začátku roku 2016 bylo do soutěže přihlášeno 30 modelů. 6. března 2017, těsně před slavnostním zahájením ženevského autosalonu, zvítězil v závěrečném hlasování tedy Peugeot 3008 a je zajímavé sledovat, jak byly udělovány body mezi jednotlivé finalisty.

Francouzská část poroty udělila Peugeotu slušné ohodnocení, nicméně ne absolutně špičkové, podezřívat Francouze z přílišného patriotismu či dokonce nestrannému nadržování nelze. To jsou tady zástupci z jiných zemí, kteří udělili 3008čce plných 10 bodů, konkrétně opravdu štědrý byl sudí z Portugalska či Španělska. Naopak jako kdyby se domluvili Angličané, že francouzský crossover upozadí, ti až na dvě výjimky přidělili Peugeotu slabý bodový příděl a snažili se do čela tabulky posunout Alfu Romeo Giulia anebo Mercedes-Benz třídy E. Nepovedlo se...

Peugeot 3008 vyšplhal před zmiňovanou dvojici, kterou pak ještě doplnily Volvo S90/V90,Citroën C3Toyota C-HR a Nissan Micra, řazeno dle výsledného umístění v anketě. Jen tak mimochodem, toto prestižní ocenění doplňuje zhruba dvacítku cen, které nový Peugeot 3008 již získal. Jde o první oceněné SUV v historii soutěže Car of the Year, a pátý vůz značky Peugeot, který tuto cenu získal.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?

Aktuálně sledovaná dopravní nehoda, při které zahynulo malé dítě. Právní expert JUDr. Beran rozebírá skutečnost, zda "zabíjel" řidič auta, které přijelo na místo jako poslední.

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co mám dělat se sousedem, který mi pravidelně ob... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist