Autoweb » Články o autech » Autonovinky

Škoda Octavia RS míří na závody BTCC

Autonovinky, vydáno 01. 08. 2011 v 08:40

Rychlá Octavia rozšíří startovní pole britského šampionátu cestovních vozů. Její přeplňovaný dvoulitr bude mít přes 300 koní.

Škoda Octavia RS míří na závody BTCC

Britský šampionát cestovních vozů (BTCC) je velmi napínavý a na poměry jiných kategorií i poměrně různorodý. Startuje tu totiž 13 různých modelů aut od deseti různých značek. Nyní Škoda rozšíří pole na 14 modelů a 11 značek. Závodní Octavii RS připravuje tým TH Motorsport a s vozem bude startovat Matt Hamilton (nemá nic společného se závodníkem F1).

Škoda Octavia RS, která míří na britské závodní okruhy, splní nová pravidla NGTC, což je nová generace závodních speciálů s přeplňovanými motory. Podle pravidel NGTC mohou mít auta motory o objemu až dva litry, přeplňování turbodmychadlem, přímé vstřikování a výkon "přes 300 koní". Na ten budou dohlížet hlavně restriktory a jednotná řídící jednotka Cosworth, aby týmy nehnaly výkony do nesmyslných výšek a nekazily tak vyrovnanost závodů.

Důležité je i to, že auta jezdí na jednotných šasi a mohou mít pohon předních nebo zadních kol. Octavia RS se bude logicky držet pohonu přední nápravy. Sílu bude z motoru přenášet šestistupňová sekvenční převodovka a samosvorný diferenciál. Pro tým je omezující i cena auta, vozy NGTC by neměly včetně motoru stát více než 125 000 liber, tedy asi 3 600 000 korun. Podmínkou je i to, že se auto, ze kterého speciál vychází, prodává volně na britském trhu.

Vedle povinné homologované ochranné klece a sedačky s úchycením systému HANS (ochrana krční páteře) dostanou auta také nastavitelný podvozek, závodní brzdy AP Racing a jednotné nastavitelné aerodynamické komponenty. No, závody budou opět hodně napínavé.

autoweb.cz

Další články o Škoda Octavia

Sdílej tento článek: Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC Sdílej Škoda Octavia RS míří na závody BTCC

Komentáře ke článku

01.08 2011, 15:55, uživatel:
hlasování
(83)
(85)
proč něco podobného nemůžou vyrábět i sériově? s podobným podvozkem, motorem, naladěním, pak už by se škodovka na to nemusela stydět nalepit RS, vsadím se že by to frčelo. škoda je snad jedna z mála značek která nenabízí sportovní či zábavné svezení (Odpovědí: 0)
přidat komentář
komentáře

prochlapa.cz

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Podívejte se na její nahé fotky a napište, jestli byste takovou nevěstu chtěli.

delideli.cz

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

imotormag.cz

Range Rover Sport

Range Rover Sport

Nový Sport používá ve velké míře hliník, takže je výrazněji lehčí než předchůdce. Novinek je ale celá řada.

cestuj.cz

Last minute Turecko

Last minute Turecko

Vyberte si z více než 250 tisíc zájezdů do Turecka od českých i německých cestovních kanceláří. Navíc vám dáme parkování na letišti v Praze jako bonus zdarma!

TOPlist