Německá rally 2017 na správném místě, na vlastní oči

Reportáže | vydáno 23. 8. 2017

Velikost textu: a a a

Jak jednoduše a v rychlosti, což je ten správný termín, popsat letošní závody špičkové kategorie motorsportu? Co třeba 380 koní, 400 Nm a 1190 kg...

Německou rally mám rád, je to vlastně blízko, vše funguje a dlouho dopředu vydané materiálu umožňují klidnou domácí rozvahu kam a kdy jet. Takže jste opravdu ve správný čas "na správném místě."

Čtyři týmy po třech autech - lehce preferuju Toyotu, protože začali úplně z nuly a jsou to Japonci. Na trati jsou vždy první ještě další dva správní Japonci a to se souhvězdím Plejád ve znaku.

V pátek začínáme na rozcvičovací RZ 2/5/8 Wadern-Weiskirchen, kde úzký asfalt bez příkopů plynně přechází do louky a katování je plně dovoleno. S přicházejícím deštěm moc pěkné. Pak výběh do vinic na RZ 4/7 Grafschaft a krásný, opět katovací kousek asfaltu mezi zdí a vinicí.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3
Zobrazit všechny fotografie

Nástup na další RZ 3/ 6 Mittelmosel ve vinici nám rozmluvil dlouhotrvající déšť. Místo toho zvládáme asistovat tankování závodních strojů. A stíháme ještě třetí průjezd už hodně promáčenou RZ 8 a pak rychlý průlet depem a spát.

Sobotu začínáme na RZ 11 Freisen pár km od bydliště. Pěkné, tentokrát suché a rychlé místo na asfaltu v louce. Pak klasika do kasáren a busem na Panzerplatte. Divácké místo už nabírá trochu cirkusový charakter ale vidět průjezd tří RZ z jednoho místa je unikátní zážitek, nedělní rozloučení je na RZ 19 St.Wendeler Land. Konečně beru Nikon do ruky.

Místo na focení pod silnicí je nesnadné. Ale vidět a slyšet WRCa asi 20 sekund v omezovači na 200km/h stálo za to, nejvyšší liga v rally funguje letos konečně skvěle, ať jí to dlouho vydrží!

text a foto Vít Martinovský

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás, mám dva dotazy ohledně mlhových světel: 1) Po... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist