Procento zákazníků s půjčkou od banky se snižuje, úvěry vyjednané velkými prodejci jsou výhodnější

Rychlé zprávy | vydáno 10. 3. 2017

Velikost textu: a a a

Trend využívání tržní síly ku prospěchu zákazníků se začíná projevovat i při poskytování půjček na ojeté automobily. Velcí prodejci typu AAA AUTO jsou schopni pro svoje klienty díky velkým ročním objemům vyjednat výrazně lepší podmínky splácení, než by získali sami, a to i pokud by o úvěr žádali v jejich vlastní bance. Množství zákazníků, kteří přicházejí do autobazaru již s vypůjčenými penězi, se tak postupně snižuje.

„Vzhledem k tomu, že ročně necháváme úspěšně schválit přes dvacet tisíc úvěrů, které jsou dobře zajištěné kvalitními automobily, jsme schopni zákazníkům i v jejich vlastní bance při sjednávání koupě vozu na splátky vyjednat lepší podmínky úvěru, než by dostali sami,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO International Karolína Topolová.

Aktuálně je díky tomu možné v AAA AUTO získat například Škodu Fabia Combi (rok výroby 2016, najeto 2500 km, motor 1,2 TSI) při akontaci 60 000 Kč a době splácení 72 měsíců za 3700 Kč měsíčně, s úrokovou sazbou 5,0% a RPSN 5,21%. Celková výše úvěru je 230 000Kč a celková splatná částka 266 400 Kč.

„Jsme schopni vyjednat v průměru o 300-400 Kč nižší splátku, než na kterou zákazník dosáhne ve své bance. Díky tomu se snižuje procento zákazníků, kteří v síti AAA AUTO kupují auta na předem vyřízený úvěr a raději se spolehnou na vyjednání podmínek přes nás,“ dodala Topolová. Podíl zákazníků, kteří volí nákup na splátky, stabilně dosahuje 50%.

AAA AUTO spolupracuje při poskytování úvěrů na nákup automobilu s největšími úvěrovými společnosti na českém trhu, jako je SAutoleasing České Spořitelny, Essox ze skupiny Société Général do které patří také Komerční banka, nebo Home Credit či Moneta Auto Finance.

Komentáře ke článku

  • Výhodné pouze pro bazar Zobrazit
    15. 4. 2017, yyll

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?

Říká se, že potřebujete alespoň 400 koní na to, abyste si pořádně užili Masarykův okruh v Brně, jinak je to utrpení. A co takhle mrzkých 60 koní litrového tříválce ve Škodě Citigo?

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, musí být vnější zpětné zrcátko, když je vnitřní? Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist