Pro tým Peugeot Hansen byl uplynulý víkend frustrující

Naděje, vzešlé z vítězství Timmy Hansena během druhého kvalifikačního závodu v sobotním WRX, přešly ve finále belgického podniku ve zklamání

Tým Peugeot Hansen zažil během závodu v Mettetu velice intenzivní chvíle. Práce celého týmu byla více než kdy jindy podrobena zkoušce. Během prvního závodu zastavil Timmyho Hansena nevyhnutelný kontakt s jiným závodníkem. Tento incident především přinutil jeho pět mechaniků, aby se překonali a v rekordním čase vyměnili pravé přední tlumiče vozu Peugeot 208 WRX č. 21.

Tuto výzvu obratně zvládli a pilot tak byl včas připraven pustit se do druhého kola závodu. Timmy pak našel vynikající prostředek, jak to tým vynahradit, když toto kolo s dvouvteřinovým náskokem vyhrál. Tato forma se potvrdila i následující den, který se odehrál za prudkého slunce a před velmi početným publikem. Timmy, který svůj závod vyhrál s náskokem čtyř tisícin (nejkratší náskok, který kdy byl ve World RX zaznamenán), si během třetího závodu zajistil druhé místo.

Oba vozy Peugeot 208 WRX získaly stejně jako během prvních dvou závodů sezóny vstupenku do semifinále. Ani jednomu z pilotů týmu Peugeot Hansen se však nepodařilo probojovat se do finále, což se za tuto sezónu stalo poprvé. Timmy Hansena zbrzdil defekt pneumatiky a Davy Jeanney se setkal s problémy při startu.

Peugeot 308 (od 2007)

Ojetá auta | vydáno 10. 2. 2013

Výsledky tohoto závodu jsou o to víc frustrující, že Timmy dosáhl během semifinále nejlepšího měřeného času. Tým Peugeot Hansen je po třetím závodu šampionátu na čtvrtém místě v poháru týmů, Timmy Hansen figuruje na pátém a Davy Jeanney na osmém místě v Poháru pilotů. Tým, který spoléhá na své velmi konkurenceschopné vozy, se bude snažit jejich potenciál proměnit ve vítězství již příští týden během čtvrtého závodu sezóny na anglickém okruhu v Lydden Hill.

Tým Peugeot Hansen při této příležitosti postaví na start třetí vůz, do něhož usedne Andrew Jordan, vítěz britského mistrovství cestovních automobilů 2013 (BTCC) a bývalý účastník britského mistrovství v rallycrossu, kde několikrát zvítězil. zdroj: tisková zpráva Peugeot

19.5.2015 9:05