Prezident Miloš Zeman opět navštívil závod Škoda Auto. A zase dostal autíčko.

Autonovinky | vydáno 15. 2. 2017

Velikost textu: a a a

Politická scéna se na krátký čas prolnula s tou automobilovou, hlava státu se podívala do jedné továrny, ministryně školství do druhé.

Žijeme v zemi Josefa Švejka a Járy Cimrmana. A tak si můžeme dovolit trochu té politické nekorektnosti, jakkoli se nám komunističtí poslanci, někdejší příslušníci SNB a jednotek zasahujících bitím obušky vůči demonstrantům protestujících proti KSČ, snaží vnutit opak.

A prohlásíme, že i my bychom v pozici hlavy státu velmi rádi jezdili na návštěvu do závodů značky Škoda, protože nás auta baví, jsme patrioti a máme rádi naši tuzemskou automobilku, a hlavně bychom, stejně jako prezident, rádi dostávali parádní modely aut. Z poslední návštěvy mezi vozy s okřídleným šípem si totiž Miloš Zeman odvezl parádní miniaturu nového Kodiaqa.

Teď na serioznější notu, věc se má tak, že prezident České republiky Miloš Zeman navštívil závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí. Je to již třetí závod (ten v Kvasinách navštívil prezident republiky již v únoru 2015 a o rok dříve byl společně s německým spolkovým prezidentem Joachimem Gauckem hostem v sídle společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi) české automobilky, který si Miloš Zeman ve funkci hlavy státu prohlédl.

Co bylo na programu? Kromě diskuse se členy představenstva společnosti Škoda Auto a zaměstnanci automobilky bylo panu prezidentovi představeno i nové SUV, tedy Kodiaq. „Jako důležitý pilíř výroby komponentů ve společnosti Škoda Auto přispívá závod ve Vrchlabí významnou měrou k růstové strategii značky Škoda,“ řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

„Společnými silami se zaměstnanci a odbory jsme Vrchlabí v minulých letech přebudovali do podoby hi-tech závodu pro výrobu převodovek. Dnes je závod skvěle etablován a pro budoucnost má ty nejlepší vyhlídky. Návštěvu prezidenta Zemana proto chápeme i jako ocenění úsilí našich zaměstnanců,“ dodal Maier.

Pokud vás zajímají politické drby a bonmoty, tak bohužel sloužit nemůžeme, a ani nechceme, "drama u klenotnice" stejně jen tak něco nepřekoná, takže jen doplníme, že na cestě provázel prezidenta hejtman kraje Jiří Štěpán a že prezident Zeman dostal jako dárek miniaturu modelu Škoda Kodiaq.

Na místě Miloš Zeman hovořil s předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Bernhardem Maierem, členem představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Bohdanem Wojnarem, s vedením závodu a zástupci odborů.

Toto však nebyla jediná politická návštěva na půdě značky Škoda v tomto týdnu, včera navštívila společnost Škoda Auto v Mladé Boleslavi ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Kateřina Valachová.

Jednala zde se členem představenstva společnosti zodpovědným za oblast personalistiky Bohdanem Wojnarem a dalšími odpovědnými zaměstnanci firmy o kvalifikovaném vzdělávání pracovních sil v České republice a o tom, zda také dostala model auta, oficiální zdroje bohužel mlčí.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Tagy: Škoda

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

S rodinou na palubě umí být Octavia RS komfortní kliďas, jakmile ale jedete sami, můžete to domů klidně vzít tou delší cestou. Moc hezky se s ní svezete.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den pane doktore. Poněkud mě překvapila Vaše odpověď ohledně náhrady zmařené... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist