Porsche 911 je nejlepším sportovním automobilem na českém trhu

Porsche 911 je nejlepším sportovním automobilem na českém trhu

Rychlé zprávy | vydáno 6. 6. 2017

Velikost textu: a a a

Porsche 911 je podle čtenářů motoristických časopisů a webových portálů vydavatelství Motor-Presse nejlepším sportovním automobilem na českém trhu.

Rozhodlo o tom hlasování v čtenářské anketě „Best Cars – Nejlepší auta roku 2017“. Porsche 911 zvítězilo v kategorii „Sportovní auta“ ve Volbě A s 10,5 % obdržených hlasů. Vítězství v prestižní anketě Best Cars – Nejlepší auta roku 2017 Mezinárodní anketu Best Cars, která patří mezi největší svého druhu v Evropě, organizuje vydavatelství Motor-Presse. V České republice hlasují o nejlepších automobilech na trhu čtenáři časopisů Auto 7, Auto motor a sport a webového portálu Autohit.

Nominované automobily jsou rozděleny do jednotlivých kategorií. Volba A se týká všech modelů na trhu, Volba B omezuje výběr stanoveným cenovým limitem. Letošního hlasování se zúčastnilo 2215 čtenářů. Porsche 911 se tradičně těší vysoké poptávce českých zákazníků, jejichž náročnost dokládá mimořádná obliba vrcholných variant 911 Turbo S, 911 GT3 a 911 GT3 RS.

Legendární „devětsetjedenáctka“ fascinuje fanoušky sportovních vozů po celém světě svou nevšední koncepcí, která umožňuje jak každodenní provoz na silnici, tak i adrenalinové zážitky z jízdy na závodním okruhu. Celkový objem výroby od představení první generace v roce 1963 přesáhl již hranici jednoho milionu vozů – více než 70 procent všech dosud vyrobených vozů 911 je přitom dodnes v provozuschopném stavu.

Vítěz kategorie „Sportovní auta“ v letošní čtenářské anketě Best Cars – Nejlepší auta roku 2017 významně přispívá k tomu, že má značka Porsche na českém trhu dlouhodobě velmi silné postavení. Jen v loňském roce prodal český dovozce více než 350 vozů a cílem pro letošní rok je překročení magické hranice 400 registrací nových automobilů Porsche.

Během prvních pěti měsíců roku 2017 bylo v České republice registrováno 182 vozů Porsche, což představuje meziroční nárůst o více než 17 %. Z toho bylo 27 vozů modelové řady Porsche 911. Osmnáct zákazníků dalo přednost uzavřené karoserii kupé a devět klientů podlehlo kouzlu kabrioletu.

zdroj: tisková zpráva porsche-interauto.cz

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?

Říká se, že potřebujete alespoň 400 koní na to, abyste si pořádně užili Masarykův okruh v Brně, jinak je to utrpení. A co takhle mrzkých 60 koní litrového tříválce ve Škodě Citigo?

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Vážený pane doktore, mám dva dotazy: 1) Bohužel jsem měl nehodu, kde jsem jako po... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist