Peugeot 208 1.2 PureTech 110 EAT6: Těžké loučení

Dlouhodobý test | vydáno 8. 1. 2017

Velikost textu: a a a

Jednou to přijít muselo - chvíle, kdy se loučíme s "naším" dlouhodobě testovaným Peugeotem 208. Jak se nám s ním za těch několik měsíců žilo?

Bohužel, všechno jednou končí, a tak musíme auto vrátit zpět. Nebudeme chodit kolem horké kaše, dlouhodobě testovaný Peugeot 208 s přeplňovaným tříválcem 1.2 PureTech a automatickou převodovkou se nám moc líbil. Vybrali jsme několik věcí, kterými si nás získal.

Motor

K motoru jsme nejprve přistupovali s mírnou skepsí, přece jen downsizované tříválce nejsou příliš v naší oblibě. Jenže 1.2 PureTech nás přesvědčil o opaku. Auto je s ním příjemně svižné a zvukově se projevuje hezky, nikoliv utrápeně, jak bývá zvykem. Povedený motor!

Převodovka

S manuálem by možná byla větší zábava, jenže šestistupňový automat s hydroměničem se do auta dokonale hodí. Řadí hladce, rychle a inteligentně, a proto je jízda hlavně po městě o tolik jednodušší. Malá nákupní taška s klasickým automatem je už dnes téměř vymřelý druh, ale stále nepřekonatelný.

Spotřeba

Motor jsme sotva zajeli, takže spotřeba se ještě držela výš, než bychom čekali, přesto není špatná. Za 4 417 km jsme v průměru skórovali 7,8 l/100 km. Většinou jsme nevyjeli z města, ale neodpustili jsme si několik svižnějších výletů po dálnici.

Ovladatelnost

Auto se řídí velmi jednoduše a nenásilně. Běžná jízda je uvolňující a svižnější tempo zase uspokojivé - řízení je rychlé a přesné, podvozek schopný i zábavný a zároveň příjemně komfortní. Ideální kompromis, na kterém bychom nic neměnili.

Vzhled

Peugeot 208 vypadá elegantně až nadčasově - stále si zachovává křivky lahodící především ženám, přesto se v něm chlap nemusí stydět a připadat si méněcenně. Zvolte veselejší barvu, přihoďte nějaké doplňky a rozhodně se ve světě neztratíte.

Interiér

Pro někoho nezvyklé uspořádání s miniaturním volantem a budíky nad ním, nutno ovšem uznat, že to funguje a navíc to vypadá hezky. Mini auto do města se zajímavějším interiérem budete hledat jen těžko. Prostoru pak nabídne tak akorát pro každodenní potřeby.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Peugeot získal titul Auto roku a vrhá se na gastronomickou dráhu, specializuje se na ústřice

Francouzi mají blízko k jídlu, to je zřejmé a to i když jde o firmy, které na první pohled vyrábějí třeba pneumatiky. Anebo auta.

Peugeot získal titul Auto roku a vrhá se na gastronomickou dráhu, specializuje se na ústřice
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, po přejetí na druhou stranu vozovky jsem zaparkoval a provedl kontrolu ... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist