Nissan GT-R řídí na Ringu úplné nemehlo. Skvělá ukázka, že si za peníze umění nekoupíte

Nissan GT-R řídí na Ringu úplné nemehlo. Skvělá ukázka, že si za peníze umění nekoupíte

Autonovinky | vydáno 16. 10. 2017

Velikost textu: a a a

Podívejte se na ukázkové nemehlo, které sotva ovládá svůj Nissan GT-R na závodním okruhu. Vlastně bychom se tomu i zasmáli, jenže na Nordschlefe končí veškerá sranda...

Vyrazit na legendární Severní smyčku Nürburgrinku je snem mnoha automobilových nadšenců, který navíc není vůbec nesplnitelný. Stačí nasednout a vyrazit na volné jízdy pro veřejnost. Pokud se ovšem chcete dobře svézt a hlavně neohrozit ostatní zkušené jezdce, je dobré se na to trochu připravit. To je přesně moment, který tento řidič Nissanu GT-R při své návštěvě Nordschleife vynechal. Tohle je evidentně egoistický nováček v rychlém autě - kombinace, která se na Severní smyčce hodně rychle a krutě vymstí. Jenže někteří jsou zkrátka nepoučitelní.

Jistě, každý musel nějak začít, jenže chování dotyčného je natolik nemožné a především nebezpečné, že o něm prostě nemůžete mít dobré mínění. Způsob, jakým tlačí na pilu a za žádnou cenu nechce pustit schopnějšího řidiče před sebe, totiž hraničí s naprostou blbostí. Začíná to už u starých boxů, kde se hlavní hrdina videa poprvé objevuje v záběru. Řidiče Lotusu Exige, který všechno natáčí, totiž docela vyleká svým nepříliš šetrným předjížděcím manévrem.

Už sjezd z prudkého kopce Hatzenbach řidič GT-R nezvládá příliš sebejistě, stejně jako následující esíčka, ve kterých jede špatnou stopou. Odtud už nemusíme čekat dlouho na první incident. V sekci Hocheichen před rychlým výjezdem na Quiddlebacher-Höhe totiž poprvé v masivní nedotáčivosti vyjíždí mimo trať. Těžkou dvojitou zatáčku za Flugplatzem projíždí řidič také hodně opatrně, ovšem naprosto nesmyslně na výjezdu brzdí. Jenom aby hned využil výkonového potenciálu svého vozu a zmizel v dáli. Pokud čekáte, že se v těžké zatáčce Schwedenkreuz konečně vybourá, pak ještě chvíli vydržte.

Ovšem už ne dlouho. Další problémy má řidič Nissanu v klesání Fuchsröhre, kde je vynesen trochu na vnějšek, ale ještě to ustojí. Definitivně končí vzápětí v Adenauer-Forst, kde neodhadne slepou šikanu a znovu vyletí do kačírku. Tady můžete video vypnout, Nissan GT-R se už naštěstí znovu neobjeví. Jestli vůbec dojel do cíle, to se nedozvíme. Stačilo by přitom odjet alespoň několik kol v nějakém simulátoru, aby řidič získal rámcovou představu o tom, kudy trať vede. Takhle jenom ohrožuje ostatní kolem sebe svojí naprostou bezohledností. Za peníze si zkrátka řidičské umění nekoupíte. O to důležitější je si tohle uvědomit a nedělat trable ostatním.

Komentáře ke článku

 • trosku jiny pohled Zobrazit
  18. 9. 2017, gege
 • Re: trosku jiny pohled Zobrazit
  18. 9. 2017, Oplu
  • Re: Re: trosku jiny pohled Zobrazit
   18. 9. 2017, gege
 • Volba Zobrazit
  18. 9. 2017, Venda
 • pane redaktore.... Zobrazit
  18. 9. 2017, Ted
 • Takovejch jelit Zobrazit
  18. 9. 2017, Tomi
 • Nepřipadá mi jako uplný nemehlo Zobrazit
  19. 9. 2017, Kupka
 • Re: pane redaktore.... Zobrazit
  19. 9. 2017, Lukin

C3 Aircross: malé SUV má co nabídnout

Francouzský Citroën uvedl na český trh nové SUV. Model C3 Aircross zaujme jak vydařeným designem, tak komfortem odpružení. Dostane i většího bratra.

C3 Aircross: malé SUV má co nabídnout
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je to s pojistným plněním z povinného ručení... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

 • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
 • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
 • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
 • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
 • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist