Městská policie už měří bez upozorňujících cedulí

Městská policie už měří bez upozorňujících cedulí

Rady a tipy | vydáno 1. 8. 2011

Velikost textu: a a a

Od dnešního dne mohou strážníci městské policie měřit bez cedulí informujících o měřeném úseku. Připravte se na do nebe volající šikanu.

Řidiči pozor! Od dnešního dne, tedy od 1. srpna 2011, mohou opět strážníci městské policie měřit rychlost bez značek, které upozorňovaly na právě probíhající měření. Dnešním dnem totiž přestává platit povinnost označovat měřený úsek - a to nejen při měření "z auta" nebo "za bukem", ale též pro úseky měřené z kamer (například na Jižní spojce či magistrále).

Připravte se proto na to, že prvních pár týdnů budou chtít městské policie všech obcí "významně vylepšit svůj rozpočet". Očekávejte měření padesátky na místech, kde je to "výnosné", nikoli tam, kde to pomůže bezpečnosti a plynulosti provozu (protože na tom přece nic nevydělají, když tam každý pojede pomalu). Ostatně, na tyto praktiky ze strany policie (zejména té městské), jsme si už ale mohli zvyknout. Připomínáme tedy několik rad, jak se chovat a jak postupovat.Naučte se bránit a čtěte článek 10 tipů pro jednání s policií. Dozvíte se, jak správně postupovat a jak si neublížit už při první větě, kterou policistovi při kontrole řeknete. Když vám přijde domů "obálka", naučte se správně jednat s úřadem. Nenechte si sypat popel na hlavu a využijte svých práv nejen podle zákona, ale zejména podle základní listiny práv a svobod.

Nezapomeňte také na to, že přestupek, aby byl přestupkem, musí porušit nějaký právem chráněný zájem. Malé překročení rychlosti, které se nebojí městské policie přísně trestat v blokovém řízení, vůbec nemusí být přestupkem. I Nejvyšší správní soud řekl jednoznačné "ano!" pro posuzování materiálního aspektu přestupku.

autoweb.cz

Komentáře ke článku

Mazda MX-5 (2015) oficiálně představuje své klíčové části

Světovou premiéru nové Mazdy MX-5 na autosalonu v New Yorku můžete tímto formálně potvrdit, Japonci nám ukázali její šasi a pohonnou jednotku.

Mazda MX-5 (2015) oficiálně představuje své klíčové části
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, řidič superbu mě odřel bok auta a odjel. Já jsem stál, má... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

© 2013 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

TOPlist