Mercedes-Benz třídy S má po faceliftu, měnila se hlavně technika

Články o autech | vydáno 19. 4. 2017

Velikost textu: a a a

Vlajková loď německé automobilky se ukazuje v novém. Zásadní změny se udály především pod kapotou, stranou ale pochopitelně nezůstal ani vzhled.

Co se vzhledu týče, prošel Mercedes-Benz třídy S jen minimem změn. Nové jsou světlomety či nárazník a na něj navazující mřížka chladiče a nového designu se dočkala také kola. Díky tomu se rychle můžeme vrhnout do interiéru, kde se nachází nový tříramenný volant s dotykovým ovládáním a dvojice displejů o úhlopříčkách 12,3 palce. Překrývá je jedno krycí sklo, takže se to celé tváří jako jeden ohromný displej. Mercedes dále slibuje lepší materiály a také komplexní systém, který se stará o pohodlí na palubě.

Základní vznětové motory už tvoří řadové šestiválce, verze 350 d produkuje 286 koní a 600 Nm, nová verze 400 d nabídne 340 koní a 700 Nm. Zážehové jednotky zastupuje verze S 560 4MATIC s novým osmiválcem o výkonu 469 koní a 700 Nm, který slibuje o 10 % nižší spotřebu paliva.

Novinkám se nevyhnula ani sportovní verze S 63 AMG, která přezbrojila z dosavadního 5,5litrového motoru na čtyřlitrový agregát, vynahrazuje to však výkonem 612 koní a 900 Nm. Vrchol nabídky nicméně pořád tvoří dvanáctiválec s pohonem zadních kol a výkonem 630 koní a 1000 Nm.

V rámci modernizace došlo na vylepšení radarového a kamerového systému, což se odrazilo na asistenčních systémech. Auto dokáže v určitých momentech jet zcela autonomně, v kombinaci s navigací pak dokáže regulovat rychlost podle zatáček nebo blížící se křižovatky. Do prodeje se nová třída S dostane letos v červenci, v blízké budoucnosti se jistě dočkáme modernizace i dalších karosářských variant.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)

Svoje želízko v tvrdém segmentu kompaktních crossoverů má od dneška i nová Kia Stonic. Nejenže zajímavě vypadá, především také skvěle jezdí.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den pane doktore, po podání odporu jsem byl pozván k ústnímu jednání ohledn... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist