Mercedes-Benz SLS AMG Roadster se představuje

Autonovinky | vydáno 30. 5. 2011

Velikost textu: a a a

Mercedes uvolnil oficiální snímky a informace o otevřeném osmiválcovém supersportu. Už zase nutně potřebujeme velký pytel peněz.

Některá auta nepotřebují zdlouhavé komentáře a obsáhlé tiskové prezentace. Stačí se podívat na pár fotek a hned máte jasno. Mercedes-Benz SLS AMG Roadster bude patřit přesně do této skupiny, protože nás nenapadá jediný důvod, proč by se tohle auto mělo někomu nelíbit a proč by nemělo v někom vyvolávat okamžitou potřebu ho vlastnit.

Stejně jako uzavřené kupé je i nový roadster SLS AMG poctivým supersportem. Pod kapotou má stejný atmosférický osmiválec 6,2 litru o výkonu 570 koní v 6800 ot./min. a točivém momentu 650 Nm v 4750 ot./min., který svou sílu posílá na zadní kola přes sedmistupňový dvouspojkový automat. Důležitý bude ale zvukový projev, protože se staženou střechou si budete moci dosytosti užívat to, co je majitelům uzavřené verze odepřeno – rachot připomínající startující bombardér.Ačkoli Mercedes-Benz SLS AMG přišel o pevnou střechu, neměla by výrazně utrpět tuhost auta, protože Mercedes už od počátku vývoje počítal s tím, že SLS bude i v otevřené verzi. Roadster tak na dodatečných výztuhách a výbavě přibral jen 40 kg, takže i s hmotností 1660 kg si bude velký osmiválec vědět rady. To potvrzuje i zrychlení na stovku za 3,8 sekundy a nejvyšší rychlost elektronicky omezená na 317 km/h.

Když už jsme u té střechy, samozřejmě je tradiční látková a můžete s ní operovat i za jízdy do rychlosti 50 km/h. Stiskněte tlačítko a za pouhých 11 sekund máte otevřené nebe nad hlavou. Celková praktičnost a použitelnost auta neutrpěla, složená střecha sebere ze zavazadlového prostoru zanedbatelné 3 litry objemu. I tak ale bude 173 litrů místa stačit jen na plavky a kreditku. Inu, co víc na dovolené potřebovat, že?Mercedes-Benz nezapomněl ani na ty majitele, kteří budou chtít svůj SLS AMG Roadster prohánět po okruhu. K již zmíněnému motoru přidává samozřejmě samosvorný diferenciál a pokročilou kontrolu trakce, kterou můžete nastavovat ve třech režimech – normálním, sportovním a... žádném. Elektronické pomocníky můžete úplně vypnout a pak už bude všechno jen na vašich schopnostech. Jakmile ale stisknete v táhlém driftu brzdu, počítač zasáhne a auto stabilizuje.
V palubním počítači pak najdete měřič času na kolo a poměrně rozsáhlou palubní telemetrii mapující všechno, od teploty a tlaku oleje po příčné a podélné zrychlení, čas akcelerace na předem nastavené hodnoty či tlak v pneumatikách.

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster se představí na autosalonu ve Frankfurtu a prodávat se začne ještě letos na podzim. Očekává se velký zájem v USA a zemích Blízkého východu, ovšem v Evropě se určitě také najde pár zákazníků, u nás v Česku jakbysmet.

autoweb.cz

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Další článek o značce

JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, zajímá mě následující věc: "pasivní", tj. "malované" dopravní značky... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist