Mercedes-Benz postaví Renaultu luxusní auto

Mercedes-Benz postaví Renaultu luxusní auto

Autonovinky | vydáno 9. 2. 2012

Velikost textu: a a a

Šéf francouzské automobilky potvrdil, že ze spolupráce s Daimlerem vytěží Renault novou vlajkovou loď. Detaily však zůstávají tajné.

Spolupráce Daimleru s Renaultem je tím nejnepravděpodobnějším spojením ve světě čtyř kol. Funguje nicméně dobře, Mercedes-Benz ukázal jen před pár dny dva obrázky nové dodávky Citan příbuzné s Renaultem Kangoo. Francouzi mohou nabídnout především malá auta a motory, v Německu mají přetlak know-how na druhém konci nabídky: Pomohou Renaultu, Nissanu a Infiniti s drahými auty.

Šéf francouzské skupiny Carlos Ghosn potvrdil v rozhovoru pro rádio France Inter, že technika Mercedesu poslouží při konstrukci nové vlajkové lodi Renaultu. Toto místo nyní zastává s malými náklady (a malou přidanou hodnotou) sedan Latitude původem od Samsungu. Slovo "přechodný" má přímo v popisu práce. Francouzi měli v minulosti vyšší ambice, jenže odvážný Vel Satis jim nedokázal dostát a peníze na vývoj další generace - snad úspěšnější - se zatím nenašly. Existující technika Mercedesu je přesně tím, co Renault potřebuje.Ghosn bohužel víc neprozradil. Budoucnost se stále vznáší v mlze, Renault může použít celé platformy i pohonná ústrojí, to by však stálo spoustu peněz, které jeho zákazníci nemají (na rozíl od zákazníků Infiniti). Francouzi tedy nasadí i jistý podíl vlastní techniky.

Nástupce Vel Satisu, ne nutně podobně koncipovaný, vrtá vedení Renaultu hlavou, aktuálně však řeší ve Francii jiné problémy. Chystají nástupce modelů Laguna a Espace. Mají se představit v roce 2014, Espace údajně dorazí jako první. Další Latitude, Vel Satis, nebo cokoli podobného, bude zakletý už v nové Laguně, předchozí luxusní renaulty vždy vycházely z její techniky. Tentokrát by spojení nemuselo být tak výrazné, přesto vliv Mercedesu nepřehlédneme.Na titulní fotce je Renault Safrane, přeznačený Samsung SM5, prodávaný v letech 2008-2010 na blízkém východě. Nahradil ho nový Latitude, Safrane však byl o kus větší, měl totiž platformu amerického Nissanu Maxima.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Související články

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?

Aktuálně sledovaná dopravní nehoda, při které zahynulo malé dítě. Právní expert JUDr. Beran rozebírá skutečnost, zda "zabíjel" řidič auta, které přijelo na místo jako poslední.

Vybržděné stojící auto a zezadu náraz vozu, jehož řidič nedokázal zastavit aneb Co neubrzdíš, to ukecáš!?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, zaujala mě vaše odpověď: „Při odobočování v jednosměrce doleva je řidič... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist