Mazda 3 na českém trhu

Autonovinky | vydáno 9. 11. 2011

Velikost textu: a a a

Odhalit na modernizované karoserii zásadní změny je otázkou práce pro profesionálního detektiva, zásadní úpravy proběhly pod kapotou.

Tohle je pro Mazdu typické. Uspořádá průzkum mezi svými zákazníky, zjistí, že klienti kupují Mazdu 3 pro její jízdní vlastnosti, vzhled a kvalitu, a na těchto klíčových aspektech zapracuje tak, že je zlepší. I když to tak na první pohled nemusí vypadat.

Přední nárazník je upravený i když si můžete myslet, že ne, a nejde o styl, ale o aerodynamiku. Pak jsou tady sdružené zadní svítilny, umístěné ještě dále do bočních panelů pro mohutnější a atletičtější vzhled, nová kola o průměru šestnáct nebo sedmnáct palců. Na výběr je u nové Mazdy 3 ze dvou karosářských variant, v nabídce je tradiční sedan a hatchback.Decentní změny odhalíte i v interiéru, dominuje nová černá barva ve spodníčásti středové konzoly a chromované prstence rotačních ovladačů. Nová je bílá grafika multi-informačního displeje MID, pro lepšíčitelnost jsou zde nové přístroje s trvale podsvíceným bílým písmem na šedém podkladu.

Škála pohonných jednotek se rozrostla na osm, novinkou je kombinace zážehového MZR 1,6 l se čtyřstupňovou samočinnou převodovkou Activematic. Jinak je v nabídce silný agregát MZR-CD 2,2 l se šestistupňovou přímo řazenou převodovkou a to hned ve dvou variantách, s výkonem 185 koní a 150 koní.

Čtyřválec MZ-CD 1,6 l disponuje výkonem 115 koní a jezdí, podle tabulek, za 4,3 l/100 km. Nejvýkonnější mezi benzínovými motory je MZR 2,3 l DISI, čili strojovna Mazdy3 MPS, prodávanější ale zřejmě budou dvoulitr s výkonem 150 koní nebo šestnáctistovka s potenciálem 105 koní a kombinovanou spotřebou 6,4 l/100 km.Závěrem náhled na cenovou politiku. Mazda ví, jak ze svých modelů udělat prodejní klasiku, a tak se rozhodla u nové„trojky“ zachovat stejné ceny, jaké měl model před faceliftem.

V akčním ceníku najdete základní 1,6ku s cenou 299 900 Kč, dvoulitr přijde na 436 900 Kč v základu a 485 900 Kč dobře vybavený, nejlevnější diesel je oceněn na 390 900 a za špičkový 2,2D v plné polní zaplatíte 537 900 Kč. Sportovně laděná specifikace MPS s foukaným 2,3litrem má cenu 599 900 Kč.

Filip Rakovan

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Tagy: Mazda 3, Mazda

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?

Říká se, že potřebujete alespoň 400 koní na to, abyste si pořádně užili Masarykův okruh v Brně, jinak je to utrpení. A co takhle mrzkých 60 koní litrového tříválce ve Škodě Citigo?

Škoda Citigo na Masarykově okruhu: Stačí mrzký výkon k opravdové zábavě?
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, kdysi dávno jste tady odpovídal na nějaký dotaz a psal js... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist