Honda ukazuje ve Frankfurtu svou sportovní tvář

Autosalon Frankfurt 2017 | vydáno 13. 9. 2017

Velikost textu: a a a

Je to návrat legendy, i když částečně "jen" v přeneseném slova smyslu, i když je zde přirozená vazba na někdejší fenomenální model NSX, po stránce technologie je novinka ztělesněním moderního věku.

Na titulní fotce je možná Honda CR V Hybrid Prototype, tedy všechno, jen ne esence sportovnosti, v kontrastu s titulkem možná jen proto, že prostě vypadá - na poměry SUV, dobře.

Nicméně je pravdou, že společnost Honda prezentuje na automobilovém veletrhu ve Frankfurtu, sportovní a závodní stroje, jedno i dvoustopé. Jmenovitě tady je Honda NSX GT3 vystavená před závodní sezonou GT vozů 2018 a vzorový model Honda Civic Type R „Customer Racing Study“ jako předzvěst blížícího se závodního programu odvozeného od sériového vozu Type R.

Hlavní pozornost se upírá k vozu Honda NSX GT3, který je ve Frankfurtu k vidění poté, co si v červenci odbyl premiéru na 24hodinovém vytrvalostním závodě na okruhu ve Spa. Model NSX GT3 navrhlo oddělení výzkumu a vývoje Hondy v Japonsku ve spolupráci s firmou JAS Motorsport z Milána. Je vybaven dvakrát přeplňovaným motorem V6 o objemu 3,5 litru, který vychází ze sériové produkce. Motor spolupracuje se šestirychlostní sekvenční závodní převodovkou, která přenáší hnací sílu na zadní kola. Výkon vozu NSX GT3 je zdůrazněn prvotřídním šasi a aerodynamickými doplňky.

Projekt „Customer Racing Study“, který je spjat s modelem Civic Type R, se také dočkal své veřejné premiéry. Demonstruje úmysl Hondy použít v roce 2018 nový vůz Type R na závodních okruzích. Sportovní verze standardního modelu Civic Type R je charakteristická agresivním designem a různými úpravami, mezi něž patří lehká 18” sportovní kola, závodní pneumatiky a snížená světlá výška. Tyto prvky zvýrazňují sportovního ducha sériového modelu.

Na frankfurtském veletrhu je též k vidění motocykl CBR1000RR Fireblade SP2 týmu Red Bull Honda World Superbike Team, na němž během mistrovství světa superbiků jezdí německý závodník Stefan Bradl. Tento model vychází ze standardního stroje Fireblade SP2, ale je v upraven (v souladu s požadavky na motocykly účastnících se mistrovství). Je vrcholným ztělesněním závodního motocyklu odvozeného od sériového modelu.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Tagy: Honda

BMW M potvrdilo vývoj hybridů

Elektrifikace se nevyhne ani sportovním modelům bavorské automobilky. Máme se bát?

BMW M potvrdilo vývoj hybridů
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co mám dělat se sousedem, který mi pravidelně ob... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist