Dlouhodobý test Mercedes C: pár slov o spotřebě

Ojetá auta | vydáno 27. 11. 2016

Velikost textu: a a a

Spotřeba automobilu v dnešní době zajímá téměř každého, ať už pořizuje vůz jakékoli třídy a značky. Stejně tak nás zajímá, za kolik jezdí „céčko“ v dlouhodobém testu.

Spotřeba, věčné téma řady motoristů. Pořídit si auto, které neuživím, by byl velký přešlap a drahá ozdoba na chodníku před domem. Přesto se to některým lidem stává. Rozumný člověk se ale při výběru vozu zamyslí i nad tím, za kolik bude asi jezdit.

Ti šetrnější pak nezřídka hledají mezi automobily, které pohánějí naftové motory nebo třeba LPG. Také testovaný Mercedes-Benz třídy C z nabídky AAA AUTO má pod kapotou naftovou pohonnou jednotku, takže u něj lze očekávat úsporný provoz.

Vůz pohání moderní turbodiesel 2.1 CDI pracující s výkonem 125 kW (170 koní), jehož obchodní označení je 220 CDI. Jde o motor se vstřikováním systémem common rail, v tomto případě spolupracující s automatickou převodovkou. Poháněna jsou jen kola zadní nápravy.Právě přítomnost automatu může spotřebu nepatrně negativně ovlivnit, avšak sehnat dnes ojetý mercedes s manuálním řazením je dost obtížný úkol. Většina řidičů pořizujících si nový mercedes, dává přednost právě komfortu automatu, a tak se vozidla s manuálem vyskytují na trhu ojetin jen zřídka.

A jak je to tedy se spotřebou testovaného „céčka“? Turbodiesel 220 CDI si v tomto případě říká v průměru o 7,6 litru nafty na každých 100 kilometrů jízdy. S vozem se přitom pohybujeme jak po městě, tak po okresních silnicích a dálnicích.

Největší převahu má však víkendový městský provoz. To znamená bez velkých kolon, avšak se světelnými křižovatkami. Využíváme také pražskou Jižní spojku, kde jsou průměrné rychlosti vyšší než v běžných městských ulicích.

Spotřeba vozu určitě není špatná, v porovnání s „trojkovým“ BMW se čtyřválcovým turbodieselem pod kapotou ale vykazuje testovaný mercedes spotřebu o něco vyšší. Přibližně půllitrový rozdíl má ale nejspíš na svědomí automatická převodovka (v ojetém BMW 320d máme zkušenost z dlouhodobého testu jen s manuálním řazením).

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Vozíky za osobní auta z hlediska technických požadavků na spojitelnost

Problematika vozíků tažených za osobními auty pokračuje dalším dílem. Společenské konvence o tom, kolik kdo váží, jdou stranou, hmotnost je zásadním parametrem.

Vozíky za osobní auta z hlediska technických požadavků na spojitelnost
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, do ulice v mém bydlišti umístili značku zákazu zastavení v konkrétní č... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist