Dlouhodobý test Mercedes C: dobře zajetý, spíš než ojetý

Ojetá auta | vydáno 26. 12. 2016

Velikost textu: a a a

Mercedes třídy C projel naším dlouhodobým testem naprosto brilantně. Pojďme se podívat, jaký byl půl rok za volantem tohoto vozu.

Námi testované „céčko“ z nabídky AAA AUTO mělo na začátku testu najeto 120 000 kilometrů. Po půl roce má na hřbetě o 10 000 km více, stále se v něm ale cítíte prakticky jako v novém autě.

Za cenu 329 900 Kč za ojetý vůz z roku 2007, se tak nabízí automobil prémiové značky, vykazující vysokou spolehlivost. Dalšímu majiteli určitě udělá ještě spoustu radosti.

Nás potěšil už při prvním seznámení, o němž jsme psali v článku Dlouhodobý test: vyjíždí ojetý Mercedes třídy C. Vůz si nás ihned získal svým stavem, od něhož se odvíjí i jízdní vlastnosti. O těch jsme se rozepsali v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: jízda na jedničku s hvězdičkou.

Na zoubek jsme se ale podívali i servisním nákladům. Ne že by testovaný automobil něco potřeboval, to ne, vždyť byl naprosto spolehlivý. Jenže se servisem musíte u každé ojetiny a vlastně jakéhokoli auta počítat. Proto jsme počítali servisní náklady v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: kolik co stojí?Když už přišla řeč na náklady, tak je vhodné zmínit také spotřebu. Té jsme se věnovali zde: Dlouhodobý test Mercedes C: pár slov o spotřebě. V následujícím díle dlouhodobého testu jsme se zaměřili na model obecně, protože testovaný vůz z nabídky AAA AUTO pracoval naprosto bez závad.

Další díl testu tak pojednával o slabých stránkách modelové řady C třetí generace. O možných závadách jsme psali v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: na co si dát pozor. Celkově nás testované „céčko“ doslova nadchlo.

Ukázalo se totiž, že za přívětivou částku lze pořídit automobil věhlasné značky v opravdu dobrém stavu, s rozumným nájezdem a bez skrytých vad či technických problémů. Řada motoristů si tak může splnit svůj sen, třeba o medvědovi s třícípou hvězdou.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)

Svoje želízko v tvrdém segmentu kompaktních crossoverů má od dneška i nová Kia Stonic. Nejenže zajímavě vypadá, především také skvěle jezdí.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Pane doktore, opakovaně, naposledy 5. 9. 2017, jste zde v odpovědi uvedl, že pokud... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist