Dlouhodobý test Mercedes C: dobře zajetý, spíš než ojetý

Ojetá auta | vydáno 26. 12. 2016

Velikost textu: a a a

Mercedes třídy C projel naším dlouhodobým testem naprosto brilantně. Pojďme se podívat, jaký byl půl rok za volantem tohoto vozu.

Námi testované „céčko“ z nabídky AAA AUTO mělo na začátku testu najeto 120 000 kilometrů. Po půl roce má na hřbetě o 10 000 km více, stále se v něm ale cítíte prakticky jako v novém autě.

Za cenu 329 900 Kč za ojetý vůz z roku 2007, se tak nabízí automobil prémiové značky, vykazující vysokou spolehlivost. Dalšímu majiteli určitě udělá ještě spoustu radosti.

Nás potěšil už při prvním seznámení, o němž jsme psali v článku Dlouhodobý test: vyjíždí ojetý Mercedes třídy C. Vůz si nás ihned získal svým stavem, od něhož se odvíjí i jízdní vlastnosti. O těch jsme se rozepsali v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: jízda na jedničku s hvězdičkou.

Na zoubek jsme se ale podívali i servisním nákladům. Ne že by testovaný automobil něco potřeboval, to ne, vždyť byl naprosto spolehlivý. Jenže se servisem musíte u každé ojetiny a vlastně jakéhokoli auta počítat. Proto jsme počítali servisní náklady v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: kolik co stojí?Když už přišla řeč na náklady, tak je vhodné zmínit také spotřebu. Té jsme se věnovali zde: Dlouhodobý test Mercedes C: pár slov o spotřebě. V následujícím díle dlouhodobého testu jsme se zaměřili na model obecně, protože testovaný vůz z nabídky AAA AUTO pracoval naprosto bez závad.

Další díl testu tak pojednával o slabých stránkách modelové řady C třetí generace. O možných závadách jsme psali v článku: Dlouhodobý test Mercedes C: na co si dát pozor. Celkově nás testované „céčko“ doslova nadchlo.

Ukázalo se totiž, že za přívětivou částku lze pořídit automobil věhlasné značky v opravdu dobrém stavu, s rozumným nájezdem a bez skrytých vad či technických problémů. Řada motoristů si tak může splnit svůj sen, třeba o medvědovi s třícípou hvězdou.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, zajímá mě následující věc: "pasivní", tj. "malované" dopravní značky... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist