Dlouhodobý test Mercedes-Benz C 220d Kombi 4MATIC (2017): První kontakt

Dlouhodobý test | vydáno 28. 2. 2017

Velikost textu: a a a

Ideální kombinace stylu, kvality, praktičnosti, prémiovosti, ale také cenové dostupnosti? Do redakční garáže vstupuje na dlouhodobé testování Mercedes třídy C.

S příchodem nové sezony a s měnícím se počasím dochází také o obměně v naší redakční garáži, máme zde nový vůz na dlouhodobý test a to Mercedes-Benz C 220d Kombi 4MATIC. Zatím najíždíme první kilometry, doslova, čili velmi obezřetně v režimu zajíždění nového vozu, protože teď je auto opravdu syrové a motor, brzdy, vlastně všechny komponenty potřebují odpovědně zajet.

Máme tedy zatím chvilku si v krátkosti nový automobil v krátkosti představit. Pod kapotou našeho vozu pracuje naftový čtyřválec s objemem 2143 cm3, výkon pohonné jednotky je 170 koní v 3000–4200 otáčkách, točivý moment je masitých 400 Nm v rozmezí 1400–2800 otáček. S těmito "předpoklady" Céčko dosprintuje na stokilometrovou metu za necelých osm sekund, pokud se nepleteme, tak přesně za 7,6 sekundy, i když zrychlení není u praktického kombi s naftovým motorem asi tou nejsledovanější a nejdůležitější disciplínou.

Spotřeba? Ta tabulková by měla být v kombinovaném režimu 4.7–4.4 l/100 km, ale potvrdit to samozřejmě nemůžeme, ne s autem, které před nedávnem sjelo z výrobní linky a je v režimu zajíždění.

Ohledně výbavy si řekneme víc v některé z dalších reportáží, teď jen zmíníme, že je tady automatická převodovka, navigace - s lehce dětinskou grafikou na rozdíl od systému u vyšších tříd, ale funguje obstojně a jednoduše se ovládá.

Hnací síla jde na všechny čtyři kola, auto je vybaveno pohon 4MATIC a v neposlední řadě má vůz ukryté tažné zařízení. Což je skvělé, i v tomto ohledu chystáme Mercedes patřičně prověřit, "na kouli" lze tahat až 1800 kg nákladu, to opravdu není málo a my už teď plánujeme velmi podrobný zátěžový test na téma Mercedes C versus tažný vozík.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den,koupila jsem auto z bazaru,nyni je v bazaru pro závadu už podruhé /od 10... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist