Dlouhodobý test Mercedes-Benz C 220d Kombi 4MATIC (2017): První kontakt

Dlouhodobý test | vydáno 28. 2. 2017

Velikost textu: a a a

Ideální kombinace stylu, kvality, praktičnosti, prémiovosti, ale také cenové dostupnosti? Do redakční garáže vstupuje na dlouhodobé testování Mercedes třídy C.

S příchodem nové sezony a s měnícím se počasím dochází také o obměně v naší redakční garáži, máme zde nový vůz na dlouhodobý test a to Mercedes-Benz C 220d Kombi 4MATIC. Zatím najíždíme první kilometry, doslova, čili velmi obezřetně v režimu zajíždění nového vozu, protože teď je auto opravdu syrové a motor, brzdy, vlastně všechny komponenty potřebují odpovědně zajet.

Máme tedy zatím chvilku si v krátkosti nový automobil v krátkosti představit. Pod kapotou našeho vozu pracuje naftový čtyřválec s objemem 2143 cm3, výkon pohonné jednotky je 170 koní v 3000–4200 otáčkách, točivý moment je masitých 400 Nm v rozmezí 1400–2800 otáček. S těmito "předpoklady" Céčko dosprintuje na stokilometrovou metu za necelých osm sekund, pokud se nepleteme, tak přesně za 7,6 sekundy, i když zrychlení není u praktického kombi s naftovým motorem asi tou nejsledovanější a nejdůležitější disciplínou.

Spotřeba? Ta tabulková by měla být v kombinovaném režimu 4.7–4.4 l/100 km, ale potvrdit to samozřejmě nemůžeme, ne s autem, které před nedávnem sjelo z výrobní linky a je v režimu zajíždění.

Ohledně výbavy si řekneme víc v některé z dalších reportáží, teď jen zmíníme, že je tady automatická převodovka, navigace - s lehce dětinskou grafikou na rozdíl od systému u vyšších tříd, ale funguje obstojně a jednoduše se ovládá.

Hnací síla jde na všechny čtyři kola, auto je vybaveno pohon 4MATIC a v neposlední řadě má vůz ukryté tažné zařízení. Což je skvělé, i v tomto ohledu chystáme Mercedes patřičně prověřit, "na kouli" lze tahat až 1800 kg nákladu, to opravdu není málo a my už teď plánujeme velmi podrobný zátěžový test na téma Mercedes C versus tažný vozík.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)

Svoje želízko v tvrdém segmentu kompaktních crossoverů má od dneška i nová Kia Stonic. Nejenže zajímavě vypadá, především také skvěle jezdí.

Kia Stonic dobře vypadá i skvěle jezdí (první dojmy)
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, prodal jsem nejmenovanému bazaru auto, které bylo v skvělém stavu, ale ... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist