Dieselová Porsche nenápadně stažena z prodeje? Ode dneška nejdou konfigurovat...

Dieselová Porsche nenápadně stažena z prodeje? Ode dneška nejdou konfigurovat...

Autonovinky | vydáno 11. 8. 2017

Velikost textu: a a a

Chcete si koupit Porsche s naftovým motorem? Pak máte smůlu, v nabídce už je nenajdete. Co se děje lze do oficiálního vyjádření jen odhadovat. Jsou ve vzduchu technické problémy s naftovými motory?

Obvykle výběr nového Porsche, pokud nezamíříte rovnou k prodejci, tak, že si sednete k počítači a navrhnete si své vlastní auto v online konfigurátoru. Tak tomu bylo až do dneška, kdy s v konfigurátorech dieselových Porsche objevila při zadávacím procesu pro nás zajímavá, a pro někoho možná lehce znepokojivá poznámka. „Vůz v současné době podléhá v Německu regulačnímu zákazu.“

Nemluvíme teď o českém prostředí, jak je patrné z lokalizace v prohlášení, u nás, tedy na českém webu Porsche v tuto chvíli najdete vše při starém, ale o rodné zemi automobilky, Německu.  

O co se jedná? Na základě našich špionážních informací ze zdroje napojeného na automobilku se má akce týkat modelů Cayenne a Panamera, detaily o změnách u Macanu nemáme, a má jít o několik faktorů. Zaprvé, organizace DUH (Deutsche Umweltshilfe) hodlá navrhnout pro Porsche AG 110 milionů euro pokuty kvůli dieselovým motorům. Nicméně jakkoli bylo již před časem v některých médiích komunikováno, že se jedná o problém emisí CO2, podle našeho zdroje je problém jinde, nejde o emise, ale mikročástice, resp. filtr pevných částic.

Pro zajímavost - pokud se podíváte na web českého Porsche, najdete v nabídce naftovou Panameru, tedy Panameru 4S Diesel. Na německém webu v nabídce žádnou naftovou Panameru neuvidíte, pouze benzínové a hybridní verze.

Paralelně Porsche v současné době pořádá svolávací akci na zhruba 21 500 naftových modelů Cayenne s třílitrovým šestiválcem z modelových roků 2014 až 2017, plnících emisní normu EU6. Se stejným problémem se mají mimochodem potýkat i stejné motory Audi.

Porsche podle zprávy o svolávací akci hodlá optimalizovat software svých naftových vozů během zhruba hodinové návštěvy v autorizovaném servisu. Co se bude přesně v rámci vozu optimalizovat?

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Tagy: Porsche

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

S rodinou na palubě umí být Octavia RS komfortní kliďas, jakmile ale jedete sami, můžete to domů klidně vzít tou delší cestou. Moc hezky se s ní svezete.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, kdysi dávno jste tady odpovídal na nějaký dotaz a psal js... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist