Čtenářský test BMW Z3

Čtenářský test BMW Z3

Ojetá auta | vydáno 20. 6. 2017

Velikost textu: a a a

Bond, James Bond. Souvislost s filmem je zde více než patrná, jeden ze čtenářů připomíná filmové angažmá mnichovského roadsteru a usedá za volant.

BMW Z3... Potkali jsme se 22 let po uvedení filmu i auta a trávili jsme spolu víkend, tedy 2500 km. Můj kus byl z roku 1998, motor 1.9 litru s výkonem 140 koní, s automatem. A bez klimatizace. Je to stále přitažlivé auto, většina automobilových nadšenců se ohlídne, některá kabria zdraví a Z3 se zdravíme všichni.

Interiér je jednoduchý, sedadla z hladké kůže nejsou úplně to pravé. Kufr má objem úsměvných 180 litrů a střecha se skládá vcelku jednoduše. Posaz zadkem skoro u zadních kol spolu s velkou kapotou dělají velkou část zážitku.

BMW Z4 sDrive 35i

Velký test | vydáno 30. 11. 2009

První den ježdění bylo spíš před deštěm a chladno a tak s bundou, šátkem kolem krku, čepicí a brýlemi se dalo klidně jezdit. Oteplení dalších dní znamenalo odložení svršků ale šátek, čepice a brýle zůstaly nutností . Při stažených bočních oknech se dá jet tak do 100 kmh/h a s vytaženými okny asi 130 kmh/h. Pak už je to nepříjemné.

Křest ohněm přišel v sobotu v poledne. Zácpa v okolí Merana s teplotou kolem 30 st. a dvouhodinové posouvání krokem (zlatý automat!) mě přivedlo k šílenému nápadu zavřít střechu. Nebylo to nakonec tak špatně. Vedro bylo stejně a aspoň mi nepralo přímo na hlavu. Absence klimatizace je v téhle situaci kruciální vada.

Zrychlení za 10,5 sekundy mi neumožňovalo příliš dynamickou jízdu a předjíždění bylo spíš vzácností. Ale když už se Z3 rozběhla, tak bylo třeba využívat krásného předozadního vyvážení a tedy i gripu předku a prostě do zatáček moc neubírat. A v tu chvíli jsem si vždy vzpomněl, že existovala i verze s motorem 3.2 litru s výkonem 320 koní.

Nedělní přelet z Livigna domů byl překvapivě příjemný . Provoz na dálnici hustý ale pohyb mezi 100 až 150 kmh jde této Z3 vlastně nejlíp. A teplota posádky je též udržitelná.

Zkušenost to byla zajímavá a účel mise „Tirano“ byl splněn. A k tomu ponaučení, že kabrio musí mít klimu!

text a foto: Vítek M.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Tagy: BMW Z3, BMW

Související články

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear

Stále nemáte přezuto na zimní pneumatiky? Nyní máte jedinečnou šanci vyhrát sadu nových zimních pneumatik Goodyear a jezdit v zimě bezpečně.

Zima je tady! Vyhrajte sadu zimních pneumatik Goodyear
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás, mám dva dotazy ohledně mlhových světel: 1) Po... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist