Autoweb » Články o autech » Autonovinky

5 nejlepších aut ze Ženevy

Autonovinky, vydáno 08. 03. 2010 v 07:00

Která auta se nám na autosalonu v Ženevě opravdu líbila?

5 nejlepších aut ze Ženevy

Na autosalonu v Ženevě jsme viděli auta (pokud se tomu tak dalo říkat), na která bychom nejraději zapomněli, ale také ta, u kterých jsme neustále vymýšleli, jak to udělat, abychom s nimi mohli odjet domů a nikdo po nás za to nic nechtěl.



Pagani Zonda Tricolore

Supersport od Pagani je nejen krásný, ale také velmi vzácný. Vlastě už ani vzácnější být nemůže, protože bude vyroben jen jeden jediný kus. Pohání ho závodní dvanáctiválec od AMG, který vyvine výkon 678 koní.

Zonda Tricolore vznikla na oslavu italského Národního aerobatického týmu. Aby si technici ulehčili práci, použili k jeho stavbě model Zonda Cinque, takže není divu, že cena tohoto superauta překročí 40 milionů korun.

 

Koenigsegg Agera

Koenigsegg všechny v Ženevě překvapil supersportem, který z přeplňovaného osmiválce vydoluje šílených 910 koní. Dostal ale sekvenční převodovku, ABS i protiprokluz, takže s ním bude o trochu snazší život než s dřívějšími šílenostmi z dílen firmy Koenigsegg, které nedisponovali ani přihrádkou pro uložení závěti...

Maximální rychlost „přes 390 km/h“ napovídá, že stačí trochu zvednout výkon a hned tu máme dalšího lovce Veyronů...

 

Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera

Lamborghini představilo odlehčenou verzi Gallarda. K pohonu používá modifikovaný desetiválec 5,2 l, který má nyní výkon 570 koní a pohání všechna kola. Přitom se podařilo snížit hmotnost o 70 kg na konečných 1340 kg, takže pocitově tohle bude opravdu rychlé auto.

A navíc je zelené, opravdu zelené. Je to jedno z nejzelenějších Lamborghini, co kdy jezdilo...

 

Porsche 918 Spyder

Porsche si přichystalo pro Ženevu také jedno překvapení v podobě hybridního supersportu. Sice ho nazývá konceptem, ale ve skutečnosti má k sériové výrobě blíž, než by se mohlo zdát.

A ačkoli nese ekologickou samolepku „Hybrid“, k jeho pohonu slouží osmiválec o výkonu 500 koní, který je používán v závodním speciálu Porsche RS Spyder. O rekuperaci energie při brzdění a pohon elektromotorů se stará obdoba systému KERS, kterou známe z Formule 1.

Jestli má takhle vypadat ekologická budoucnost supersportů, nemuselo by to být zas až tak špatné.

 

Opel Meriva

Musíme také něčím odvézt nákup a rodinu... A nové kompaktní MPV Opel Meriva přináší hned několik zajímavostí a jednou z nich jsou proti sobě otevíratelné dveře, podobně jako třeba ty na limuzínách Rolls-Royce. Má to jednu velkou výhodu – pohodlný přístup k zadním sedadlům a hlavně to vypadá zatraceně cool.

Opel Meriva dostane také velmi úsporné, ale výkonné motory a její design se opravdu povedl. Rozhodně se nám líbí víc, než třeba Roomster, kterému ani facelift příliš nepomohl (a to je z řady škodovek designově tím zajímavějším kusem).



A jaký je váš názor?

Jaká auta se v Ženevě nejvíc líbila vám? Vybírali jsme špatně? Je Fabia RS nejhezčím autem desetiletí? Sdělte nám svůj názor v diskusi pod článkem!

autoweb.cz

Sdílej tento článek: Sdílej 5 nejlepších aut ze Ženevy Sdílej 5 nejlepších aut ze Ženevy

Autoweb doporučuje

Pneumatiky.cz - levné pneu, alu kola

Pneumatiky.cz - levné pneu, alu kola

Široký výběr pneumatik a alu kol značek Michelin, Pirelli, Barum, Dunlop, Goodyear, Klebet, AEZ, Enzo, Alessio a mnoho dalších za velkoobchodní ceny. Doprava vždy ZDARMA, každý týden výprodejové ceny! Dodání od 24 hodin kamkoli v ČR!

JABLOTRON ALARMS

JABLOTRON ALARMS

Tradiční český výrobce zabezpečovací techniky. Nabízíme GSM/GPS autoalarmy s možností sledování provozu vozidel (dispečink, kniha jízd, střežení), motoalarmy, centrální zamykání, dálková ovládání, parkovací sensory a další.

NejlevnějšíPNEU.cz

NejlevnějšíPNEU.cz

Nabízíme absolutně NEJLEVNĚJŠÍ PNEU a ALU KOLA v ČR! Osobní a alu kola Vám dovezeme vždy ZDARMA! Jedině u nás doživotní záruka na pneu! Najdete-li jinde nižší cenu, půjdeme pod ni! Nyní kromě nejlepších cen i SOUTĚŽ! Více informací na www.nejlevnejsipneu.cz.

Komentáře ke článku

Datum Autor Nadpis
08.03 2010, 07:45 stunty Fabia RS (reakcí: 2)
08.03 2010, 12:21 milan se vi (reakcí: 1)
08.03 2010, 12:40 Honza 5 nejlepších aut Ženevy podle mě (reakcí: 1)
08.03 2010, 12:51 Roman Kratochvil Mých 5 aut Ženevy (reakcí: 1)
08.03 2010, 15:45 Vavris TOP 5 (reakcí: 0)
08.03 2010, 15:56 Lukáš Drápela TOP 5 (reakcí: 0)
08.03 2010, 19:22 jolan Je najkrajsia (reakcí: 0)
08.03 2010, 20:11 Martin Sekera TOP 5 (reakcí: 1)
08.03 2010, 23:03 drag84 Fabia RS (reakcí: 0)
09.03 2010, 07:03 Cjuc - bez nadpisu - (reakcí: 0)
09.03 2010, 18:42 Jan Klubal Moje verze.. (reakcí: 0)

prochlapa.cz

Alektra Blue ráda ukazuje svoje tělo!

Alektra Blue ráda ukazuje svoje tělo!

Je jí sedmadvacet let, má božské tělo a miluje sex. Podívejte se na její prsa...

beast.cz

Isabela a její nejtajnější sexuální touhy

Isabela a její nejtajnější sexuální touhy

Izabele je třiadvacet let, studuje v Praze a ráda cestuje po světě. Sledujte její sexy fotky v Beastu!

imotormag.cz

To nejlepší z Festivalu rychlosti

To nejlepší z Festivalu rychlosti

Sestřih z motoristického svátku v Goodwoodu, recenzi Audi A8 a další najdete v novém iMOTORU!

igizmo.cz

Multimediální notebook ASUS N82JV

Multimediální notebook ASUS N82JV

Díky technologii NVIDIA Optimus dodává k solidnímu výkonu i nezvykle dlouhou výdrž baterie.

TOPlist