Auta z filmů si může koupit i český zákazník

Rychlé zprávy | vydáno 20. 9. 2017

Velikost textu: a a a

Téměř v každém filmu, jehož děj se odehrává zhruba v uplynulých sto letech, se objeví alespoň jeden vůz. Ten někdy slouží pouze jako dopravní prostředek, jindy má roli významnější a v některých případech se bez něj film dokonce vůbec neobejde. I proto si často filmaři od autobazarů na natáčení vozy zapůjčí. Pravidelné zkušenosti se zapůjčováním vozů má i autobazar AAA AUTO.

Mnoho zahraničních filmů zahrnuje scény, ve kterých automobil hraje ústřední roli. Automobiloví fanoušci určitě dobře znají Ford Mustang Shelby GT500 „Eleanor“ z filmu 60 sekund. Pamětníci
si určitě vzpomenou na slavnou honičku v ulicích San Francisca Fordu Mustang GT 390 a Dodge Charger 440 R/T ve filmu Bullittův případ. Za zmínku rozhodně stojí i upravená Ambulance Ecto-1 z dvoudílného filmu Krotitelé duchů, několik modelů supersportu Aston Martin, které řídí James Bond, a mnohé další.

V případě seriálů si každý vybaví brčálově zelený Mini Cooper v sérii Mr. Bean, v epizodách Columbo zase šedomodrý Peugeot 403. Dobrodružná série o Fantomasovi zase představila upravený Citroën DS.

V českých filmech a seriálech se vyskytují auta řadovější, ale za to většinou masově oblíbená. Vzhledem k velkému výběru značek a modelů je pro filmaře AAA AUTO oblíbeným zdrojem zápůjček. Například na natáčení filmu Špunti na vodě, který měl premiéru v březnu letošního roku, zapůjčila hned 3 vozy.

Tím prvním byl Volkswagen Passat. V současnosti se jedná o 3. nejprodávanější automobil v České republice, a to za průměrnou cenu 232 518 Kč s průměrným nájezdem 178 202 km a průměrným věkem 8,4 let. Více než 9 z 10 (92,3%) těchto vozů pohání dieselový agregát. AAA AUTO aktuálně nabízí 359 automobilů této značky.

Dalším zapůjčeným vozem byl rovněž Volkswagen, tentokrát model Touran. Zde se jedná o 12. nejprodávanější auto u nás, s průměrnými hodnotami 238 718 Kč, 159 740 km, 7,6 let. Nejoblíbenější motor je 1.6 TDI, 85,2% těchto vozů jezdí na diesel a společnost jich v současnosti nabízí 128.

Třetím autem od „Áček“ bylo Mitsubishi Pajero. To je na žebříčku popularity na 192. místě. I přes to, že tento vůz není příliš obvyklým na našich silnicích, v AAA AUTO se jich letos prodalo již 21 kusů. Atributy: průměrná cena 196 475 Kč, průměrný nájezd 157 863 km, průměrný věk 12 let. Nejčastěji je nabízen ve variantě 1,8, a to vždy 4x4. Automatické řazení má 61,9% těchto aut. „Jsme rádi, že jsme mohli tímto způsobem podpořit alespoň v malé míře českou kinematografii. Určitě se v budoucnu nebudeme bránit obdobné spolupráci,“ říká generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Starší televizní diváci si možná nostalgicky vzpomenou na úspěšný český televizní seriál Návštěvníci. V něm ústřední roli hrála notoricky známá Lada Niva, která se dodnes prodává jako ojetina. I přes fakt, že se v AAA AUTO jedná až o 248. nejprodávanější auto, od začátku roku si svého majitele našlo 11 těchto vozů. 45% z nich se prodalo už během ledna. Průměrná cena v letošním roce je 80 544 Kč, průměrný nájezd 76 506 km, průměrný věk pak 13,2 let. Poprvé bylo vozidlo představeno sice už v roce 1976, dodnes je však o něj velmi slušný zájem. Za zmínku stojí ještě seriál České televize – Rapl, kde detektivové jezdí černým Land Roverem.

Komentáře ke článku

C3 Aircross: malé SUV má co nabídnout

Francouzský Citroën uvedl na český trh nové SUV. Model C3 Aircross zaujme jak vydařeným designem, tak komfortem odpružení. Dostane i většího bratra.

C3 Aircross: malé SUV má co nabídnout

Další článek o značce

JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, kdysi dávno jste tady odpovídal na nějaký dotaz a psal js... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist