Audi Q6 bude soupeřit s BMW X6

Audi Q6 bude soupeřit s BMW X6

Autonovinky | vydáno 23. 3. 2011

Velikost textu: a a a

Představte si Audi A7. Máte? Teď ho posaďte na podvozek SUV Q7. Máte? Tak nějak bude vypadat Audi Q6, konkurence pro BMW X6.

Audi původně nechtělo soupeřit s BMW X6, ale nečekaný úspěch tohoto konceptu přiměl automobilku přehodnotit plány. BMW X6 se stalo doslova prodejním trhákem a na některých trzích válcuje jindy nejprodávanější BMW řady 3 a BMW řady 5. Třeba u nás. Jen se podívejte kolem sebe, z BMW X6 se stal takový plevel...

Audi ale nyní dostalo v koncernu Volkswagen volnou ruku při vývoji SUV, takže nic nebrání tomu, aby si značka postavila pro X6 soupeře. Šéf Audi Rupert Stadler se nechal slyšet, že si umí velmi dobře představit crossover s pohonem všech kol a s karosérií připomínající kupé, který by se umístil mezi modely Q5 a Q7.Audi určitě použije stejný základ, na kterém jezdí Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne. Charakterem by se ale "sportovně-terénní kupé" blížilo spíše k Porsche. Pod kapotou najdeme známé motory s nejprodávanějším šestiválcem 3.0 TDI. Ale mluví se i o dvakrát přeplňovaném benzínovém osmiválci 4,0 l, který dostane příští Audi S6. Výkon takového motoru by mohl atakovat až 450 koní. K dispozici je samozřejmě i dieselový osmiválec a také hybridní pohon.

Audi má cestu k novému modelu velmi jednoduchou. Zatímco BMW muselo zariskovat, protože do té doby nikdo nevěděl, jak na takové auto zareaguje trh, Audi jen sáhne do skladu pro koncernové díly, pro které si vyrobí novou karoserii. Příchod Audi Q6 očekávejte už na konci roku 2012.

autoweb.cz

Komentáře ke článku

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

S rodinou na palubě umí být Octavia RS komfortní kliďas, jakmile ale jedete sami, můžete to domů klidně vzít tou delší cestou. Moc hezky se s ní svezete.

Škoda Octavia Combi RS DSG: Rodinný sportovec

Další článek o značce

JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, musí být vnější zpětné zrcátko, když je vnitřní? Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Stojí za pozornost?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist