Na okruhovém dnu AmaterCup na polygonu Tatra Kopřivnice

Reportáže | vydáno 28. 3. 2015

Velikost textu: a a a

Šest kilometrů asfaltu přes lesní úseky, klikaté serpentiny, rychlostní ovál... Po pár měsících jsme se vrátili do Kopřivnice na jedinečný testovací polygon.

Do areálu kopřivnické automobilky Tatra jsme zavítali díky AmaterCupu už podruhé, vloni jsme si odbyli premiéru a letos na jaře jsme se tam rádi vrátili a vy už víte, díky našemu nedávnému článku, že jsme se na místním polygonu svezli v dakarském závodním speciálu. Teď k okruhovému dni jako takovému.

Harmonogram a plán byl jednoduchý, šlo o volné jízdy a trénink, třeba i proto, že na podzim se tam AmaterCup vrátí v rámci RX Games 2015, v Kopřivnici se pojede jeden ze tří závodů této rallyově laděné série. Takže se jezdilo, jezdilo a jezdilo. Po krátké rozpravě a nutných administrativních detailech mohli jezdci vyrazit se svými auty na dráhu. Ta bylo oproti minulému podniku připravena jako rychlejší, „více na srdíčko.“ V tom smyslu, že pokud v loňském roce byla trasa přes rychlostní ovál v několika místech zpomalena retardéry, tak tentokrát se „dalo tahat“ přes tři čtvrtiny oválu a využít potenciál aut naplno.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3
Zobrazit všechny fotografie

A i v lesní pasáži byly úseky, kde bylo zapotřebí opatrnosti, ale i odvahy. Je zapotřebí říct, že až na jednu malou kolizi (paradoxně v nejpomalejší a nejtechničtější části dráhy) se nic nestalo. A to ani poté, co se otočil směr jízdy a okruh nabral zcela nový rozměr. Jaká auta na akci byla? Lepší než jmenovat bude podívat se do galerie, ale namátkou lze odhadnout tradiční účastníky takových akcí typu japonských čtyřkolek (Subaru a Mitsubishi), německé produkce (Audi RS4 a celá škála BMW) a další a další… Jezdilo se opravdu celý den a kdo nechtěl jezdit, mohl vyzkoušet závody ve virtuální realitě nebo si užívat na přilehlých plochách neřidičských kratochvílí, třeba pálení barevných pneumatik.

foto: Martin Kusyn a Michal Holiš

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

Chcete koupit auto? Poradíme, ať jste student, lékař nebo známý muzikant

Dotaz na to, jaké auto si koupit, prosba o pomoc při výběru či samotném nákupu auta je pro nás denním chlebem. Pokud se ale jedná o Subaru WRX STI, profesionální povinnost se st...

Chcete koupit auto? Poradíme, ať jste student, lékař nebo známý muzikant
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den,chci se zeptat když je značka zákaz zastavení a já zaparkuji až za krajn... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist