Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (2016): italská M3 jde do služeb Carabinierů

Autonovinky | vydáno 10. 5. 2016

Velikost textu: a a a

(+ videa) Italská policejní bezpečnostní složka Carabinieri získala do svých služeb dvojici špičkových modelů Giulia Quadrifoglio s 2,9litrovým šestiválcem o výkonu 510 koní.

První dva kusy sedanu Alfa Romeo Giulia ve vrcholné verzi Quadrifoglio jsou součástí připravované rozsáhlé dodávky automobilů od koncernu FCA italské vládě, která by postupně měla (nepochybně za jiných než běžných podmínek) získat až 800 vozů zahrnujících modely Giulia, Jeep Renegade a Fiat Panda 4x4.

Nejsilnější stroje této flotily jsou jakýmsi předvojem, který zástupcům policie předal před pár dny přímo nejvyšší šéf koncernu Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne a John Elkann, vnuk Giovanniho Agnelli, zakladatele automobilky Fiat.

Auta směřují do Říma a Milána, kde mají nahradit své předchůdce, které poněkud překvapivě neměly italský původ. Navzdory tomu, že Apeninský poloostrov je sídlem a rodištěm spousty sportovních značek, Carabinieri si v roce 2011 vybrali jako své zčásti reprezentativní vozidla britské Lotusy Evora S.

Nyní je nahrazují Giulie osazené vrcholným přeplňovaným šestiválcem o objemu 2,9 litru, maximálním výkonu 510 koní a točivém momentu 600 newtonmetrů. Provedení Quadrifoglio, italsky čtyřlístek, zvládne sprint na stovku za 3,9 sekundy, nevyšší rychlost 307 km/h a Alfa navíc uvádí skvělý čas z Nůürburgringu 7 minut a 39 sekund.

Také to je důvodem, proč dvojici aut nebudou využívat běžní policisté, ale pouze speciálně vycvičené posádky trénované instruktory Alfy Romeo, které budou v nouzových situacích převážet pro záchranná centra kupříkladu orgány. Pokud jde o nadstandardní výbavu, Giulie Carabinieri jsou osazené majáky LED, komunikačním systémem, kamerami a nechybí ani dodatečně montovaný tablet.

Komentáře ke článku

Tento článek nikdo nekomentoval, buďte první.

BMW M potvrdilo vývoj hybridů

Elektrifikace se nevyhne ani sportovním modelům bavorské automobilky. Máme se bát?

BMW M potvrdilo vývoj hybridů
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore. Rád bych znal váš názor na možnost postihu za parkování s... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist