AAA AUTO spustilo3D virtuální prohlídku svého pražského showroomu

AAA AUTO spustilo3D virtuální prohlídku svého pražského showroomu

Rychlé zprávy | vydáno 30. 8. 2017

Velikost textu: a a a

Největší prodejce ojetých vozů ve střední Evropě AAA AUTO International jako první ve svém oboru zavádí zcela novou technologii trojrozměrné virtuální prohlídky svého pražského showroomu a v něm vystavených vozidel. Záběry kamer a snímky z dronů s odkazy na konkrétní vozidla spolu s unikátní technologií zpracování takto získaných dat zákazníkům pomohou podstatně zlepšit orientaci v areálu.

AAA AUTO si po mobilním výkupu, pokročilých metodách telemarketingu a službách call centra, připisuje další technologické prvenství na českém trhu ojetých vozidel. Zatím je online návštěva prostor, v nichž si mohou vybrat svůj budoucí vůz dostupná jen pro zákazníky jejího pražského showroomu, ale postupně ji společnost hodlá rozšiřovat na další pobočky v České republice i v dalších zemích, kde působí.

„3D virtuální prezentace Matterport (VPM) vzniká trojrozměrným skenováním ve špičkové kvalitě. Skenování se provádí speciální kamerou s devíti objektivy a získaná data se potom zpracovávají unikátním softwarem u našeho partnera, společnosti Matterport. Díky tomuto způsobu získávání dat se k uživatelům výsledné virtuální prezentace dostává velmi reálný obraz našeho showroomu,“ uvedla k tomu generální ředitelka AAA AUTO International Karolína Topolová.

„Prohlížející se může v prostoru svobodně pohybovat a prozkoumávat ho krok za krokem z mnoha úhlů a pohledů. VPM mu zprostředkuje pocit, jako by se v daném prostoru opravdu pohyboval. Díky unikátnímu zobrazení Dollhouse získává komplexní pohled na celý prostor a vidí ho v jediném obrázku. Může se díky němu také rychle přesouvat z místa na místo,“ doplňuje Libor Tupýz partnerské společnosti Virtual spacess tím, že virtuální prohlídku lze zobrazit na jakémkoliv zařízení - PC, tabletu nebo telefonu - a její ovládání je velmi jednoduché a intuitivní.

„Na parkovišti před zadním vchodem do showroomu zákazníci při virtuální prohlídce najdou osm vozů reprezentujících jednotlivé kategorie, do nichž je rozčleněna nabídka AAA AUTO na jeho webových stránkách. Pomocí odkazu u každého z těchto osmi vozů se mohou z virtuální prohlídky rychle přenést na aktuální nabídku vozů hledané kategorie, kde mohou pokračovat ve výběru konkrétního vozu. U každého odkazu je umístěno také video z dronu, které přibližuje nabídku dostupných vozů této kategorie,“ přibližuje dále Libor Tupý jednotlivé funkce nové služby. „A pokud si na webové stránce nevyberou, získají díky virtuální prohlídce showroomu alespoň představu o tom, jak to v AAA AUTO vypadá, a při fyzické návštěvě AAA AUTO se pak lépe orientují,“ dodává.

Do prohlídky VPM lze vkládat tzv. mattertags, body s obrovskou kapacitou dodatečných informací.„To pro nás představuje obrovskou výhodu. Díky mattertags můžeme naši nabídku dále doplnit popisky, odkazy, fotografiemi, 360° fotografiemi, vkládat videa a další průběžně aktualizované dokumenty. Zákazníkům tyto informace mohou při výběru dále šetřit námahu. Věřím, že tuto naši novou službu brzy objeví a budou ji ke svému prospěchu co nejvíce využívat,“ uzavřela Karolína Topolová.

Link na virtuální 3D prohlídku https://my.matterport.com/show/?m=4FxyF7Y5q3t

Komentáře ke článku

Vozíky za osobní auta z hlediska technických požadavků na spojitelnost

Problematika vozíků tažených za osobními auty pokračuje dalším dílem. Společenské konvence o tom, kolik kdo váží, jdou stranou, hmotnost je zásadním parametrem.

Vozíky za osobní auta z hlediska technických požadavků na spojitelnost
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, prodal jsem nejmenovanému bazaru auto, které bylo v skvělém stavu, ale ... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist